5 Հունիս 2009 - 13:53 AMT
Հունիսի 7-ը Հայաստանում հայտարարվել է Նկարչական օր: Այդ նախաձեռնության նպատակն է` հասարակության ուշադրությունը հրավիրել տնտեսական խնդիրների վրա
Երեւանում` «Անգլիական այգում», տեղի ունեցող միջոցառմանը կմասնակցեն 100 երեխաներ Հայաստանի մարզերից եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից: Երեխաները նկարելու են իրենց երազանքների բնությունը, բայց նկարելու են ոչ թե թղթի, այլ սեղանների վրա: Նկարազարդված սեղաններն այնուհետեւ համապատասխան մշակումից հետո վերադարձվելու են դպրոցներին եւ մանկապարտեզներին, որտեղ հիշեցնելու են բնության գեղեցկության եւ նրա նկատմամբ վերաբերմունքի կարեւորության մասին:
Հայաստանում վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը եւ ՎիվաՍել- ՄՏՍ-ը համատեղ իրականացնում են «Նկարչական օր» ակցիան:

5 Июнь 2009 - 13:53 AMT
7 июня объявлено в Армении Днем рисования. Цель этой инициативы – обратить общественное внимание на экологические проблемы.
В мероприятии, которое состоится в Ереване в “Английском парке”, примут участие 1000 детей из регионов Армении и Нагорно-Карабахской Республики. Дети будут рисовать природу своей мечты, причем будут рисовать не на бумаге, а на столах. Разрисованные столы после соответствующей обработки будут возвращены в школы и детские сады, где будут напоминать о красоте природы и о важности бережного к ней отношения.
Фонд по защите дикой природы и культурного наследия в Армении и ВиваСел-МТС совместно организовали акцию «День рисования».