27 Օգոստոս 2025 - 09:01 AMT
Օգոստոսի 29-ից Արգիշտիի փողոց-Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկում մեկնարկել է լուսացույցերի տեղափոխման գործընթացը, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Արդյունքում փոփոխության են ենթարկվել ինչպես Արգիշտիի փողոցի կանգ գիծը, այնպես էլ փողոցը հատող հետիոտնային անցումը:
Արգիշտիի փողոցից դեպի Մաշտոցի պողոտա աջ շրջադարձը կկազմակերպվի առանց լուսացույցի՝ շրջադարձ կատարող մեքենաները պետք է զիջեն ճանապարհը երթևեկության մյուս մասնակիցներին:
Բեյրութի և Արգիշտիի փողոցների հատվածում հանրային տրանսպորտի համար նախատեսված ուղին վերակազմակերպվել է՝ դառնալով առաջին երթևեկելի գոտին։
Բեյրութի-Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի փողոցների խաչմերուկում հանրային տրանսպորտի երթևեկությունը կազմակերպվել է առանձնացված լուսացույցի օգնությամբ՝ BUS գրառմամբ։

С 29 августа на перекрёстке улицы Аргишти и проспекта Маштоца начались работы по переносу светофоров, сообщает мэрия Еревана.
В результате изменены как линия остановки на улице Аргишти, так и пешеходный переход, пересекающий эту улицу.
Поворот направо с улицы Аргишти на проспект Маштоца теперь будет осуществляться без светофора — водители обязаны уступать дорогу другим участникам движения.
На участке улиц Бейрута и Аргишти переорганизована полоса, предназначенная для общественного транспорта: теперь она стала первой полосой движения.
На перекрёстке улиц Бейрута и Святого Григора Просветителя движение общественного транспорта регулируется отдельным светофором с надписью BUS.