1 Սեպտեմբեր 2025 - 12:52 AMT
Հանրային ռադիոընկերության նախկին տնօրեն Գարեգին Խումարյանը, մեկնաբանելով Քննչական կոմիտեի կողմից տարածված հաղորդագրությունն իր դեմ հարուցված քրեական գործի մասին, ասել է, որ «այն շինծու է և իրականության հետ որևէ աղերս չունի»։
Նա նշել է, որ գործը վերաբերում է իր կողմից դատական կարգով Հանրային ռադիոընկերության տնօրենի մրցույթի հետևանքները դատական կարգով բողոքարկելու գործընթացին, հայտնում է Panorama.am-ը։
Խումարյանն ընդգծել է, որ իրեն առաջադրված մեղադրանքը բացարձակապես շինծու է։
«Այն իրականության հետ որևէ աղերս չունի։ Ավելին՝ այն ոչ այլ ինչ է, քան վարչական-քաղաքացիական ընթացակարգով զարգացող բողոքարկման գործընթացը քրեական գործիքակազմով տորպեդահարելու ամոթալի փորձ», – նշել է Հանրային ռադիոընկերության նախկին տնօրենը։
Ըստ Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության՝ Գարեգին Խումարյանին մեղադրանք է առաջադրվել կեղծ դատավարական փաստաթուղթ կազմելու համար։

Бывший исполнительный директор Общественного радио Армении Гарегин Хумарян, комментируя заявление Следственного комитета о возбуждённом против него уголовном деле, заявил, что оно «надуманно и не имеет ничего общего с реальностью», сообщает Panorama.am .
По его словам, дело связано с процессом судебного обжалования результатов конкурса на пост директора Общественного радио, который он инициировал.
Хумарян подчеркнул, что выдвинутое против него обвинение абсолютно необоснованно.
«Оно не имеет ничего общего с реальностью. Более того, это не что иное, как позорная попытка сорвать процесс обжалования в административно-гражданском порядке с помощью уголовного инструментария», — заявил экс-директор Общественного радио.
Согласно сообщению Следственного комитета, Гарегину Хумаряну предъявлено обвинение в составлении поддельного процессуального документа.