4 Սեպտեմբեր 2025 - 09:44 AMT
ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունը մեկնաբանել է ԱՄՆ-ում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանի եղբոր՝ Մկրտիչ Մկրտչյանի ձերբակալության մասին շրջանառվող լուրերը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Նախարարությունից ասել են, որ սեպտեմբերի 3-ին Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքի Երևանյան փողոցում Պարեկային ծառայության աշխատակիցները կանգնեցրել են մի մեքենա՝ ստուգման նպատակով, վարորդը ձերբակալվել է։
Ըստ ՆԳՆ-ի՝ «ուղևորը դուրս է եկել մեքենայից և դիմել փախուստի՝ ճանապարհին նետելով իր մոտ եղած իրերը՝ ատրճանակ և փոշենման զանգված։ Մեքենայի վարորդը նույն պահին ձերբակալվել է և տեղափոխվել համայնքային ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին։ Նրա անձնական խուզարկությամբ արգելված որևէ իր չի հայտնաբերվել»։
Կառույցից նաև հայտնել են, որ փախուստի դիմած ուղևորին հայտնաբերելու ուղղությամբ ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցներում տարածվել էին տեղեկություններ, թե ձերբակալվել է Նարեկ Մկրտչյանի եղբայրը՝ Մկրտիչ Մկրտչյանը։ ԶԼՄ-ների մի շարք հրապարակումներում նշվել էր, որ նրան ոստիկանները բերման են ենթարկել թմրանյութ և ապօրինի զենք պահելու կասկածանքով։
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Նարեկ Մկրտչյանն ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան է նշանակվել օգոստոսի 27–ին։

4 Сентябрь 2025 - 12:01 AMT
Министерство внутренних дел Армении прокомментировало публикации СМИ о том, что якобы был арестован Мкртич Мкртчян — брат недавно назначенного посла в США Нарека Мкртчяна.
Как сообщили в ведомстве, 3 сентября сотрудники Патрульной службы остановили автомобиль на улице Ереванян в селе Паракар Армавирской области. Водитель был задержан на месте.
Пассажир, напротив, выбежал из машины и скрылся, выбросив по пути пистолет и порошкообразное вещество. Водителя доставили в Вагаршапатский отдел полиции, при личном досмотре у него запрещённых предметов не обнаружено.
В МВД добавили, что предпринимаются меры по розыску скрывшегося пассажира.
Ранее в СМИ сообщалось, что задержан именно Мкртич Мкртчян по подозрению в хранении наркотиков и незаконного оружия. Напомним, бывший министр труда и соцвопросов Нaрек Мкртчян 27 августа был назначен послом Армении в США.