ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով որոշ հրապարակումների, գրել է, որ նախարարությունում որևէ «գաղջ մթնոլորտի» մասին խոսք անգամ լինել չի կարող:
«Որոշ լրատվամիջոցներ երեկ և այսօր փորձել են «դեղին մամուլի» գործելաոճին հավատարիմ մնալով մտացածին սենսացիաներ ստեղծել, սա դրանցից մեկն է։ «Իրավունք» օրաթերթում հրապարակված տեղեկությունները, թե նախարարությունում իբր «բունտ» է հասունանում, նուրբ ասած իրականությանը չեն համապատասխանում, իսկ ավելի ճիշտ, պարզապես սուտ են։
Նախարարությունում որևէ «գաղջ մթնոլորտի» մասին խոսք անգամ լինել չի կարող։ Աշխատանքային միջավայրը կառուցված է փոխադարձ հարգանքի և մասնագիտական պահանջների վրա։ Ովքեր սպասում էին սենսացիոն սկանդալների, հիասթափվելու են։
Ինչպես ավելի վաղ նշել եմ` անկանոն շարժումների կողմնակիցը չեմ, բայց և չեմ նախընտրում որոշումերը և քայլերը անհարկի հետաձգելու գործելաոճը: Նախարարության առաջիկա անելիքները ամրագրված են ՀՀ կառավարության հնգամյա ծրագրով, և մենք հետևողականորեն շարունակելու ենք իրականացնել այն:
Նախարարությունում իմ միակ «խիստ պահանջը» եղել և մնում է քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի շարունակական բարձրացումը։
Լրատվամիջոցներին կոչ եմ անում զբաղվել իրական տեղեկատվության տարածմամբ, այլ ոչ թե իրենց ընթերցողներին մոլորեցնել կեղծ «բունտերով»։
Հ.Գ. ավելին ասեմ, դեռ ընդհանուր ժողով էլ չեմ արել. ստի ոտքը իրոք շատ կարճ է»,–գրել է նա։
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արսեն Թորոսյանն ավելի վաղ հրաժարականի մասին գրավոր դիմում էր ներկայացրել ԱԺ նախագահին, որից հետո նշանակվել է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար։
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնը 2021 թվականի օգոստոսից զբաղեցնում էր Նարեկ Մկրտչյանը նշանակվել է դեսպան ԱՄՆ–ում։

Министр труда и социальных дел Армении Арсен Торосян на своей странице в Facebook заявил, что распространяемые сообщения о «бунте» в министерстве не соответствуют действительности.
«Некоторые СМИ пытаются создавать надуманные сенсации в стиле “желтой прессы”. Одной из таких выдумок является публикация в газете “Иравунк”, где утверждается, что якобы в министерстве назревает бунт. Это, мягко говоря, не соответствует реальности, а точнее — просто ложь.
Ни о какой “гнетущей атмосфере” в министерстве речи быть не может. Рабочая среда построена на взаимном уважении и профессиональных требованиях. Те, кто ожидал скандалов, будут разочарованы», — отметил он.
Торосян подчеркнул, что не является сторонником хаотичных действий, но также не считает правильным откладывать решения без необходимости. Все планы министерства закреплены в пятилетней программе правительства и будут последовательно реализовываться.
«Мое единственное “строгое требование” — постоянное повышение качества услуг, предоставляемых гражданам», — добавил министр, призвав СМИ распространять достоверную информацию, а не вводить читателей в заблуждение ложными «бунтами».
С иронией он также отметил: «Кстати, я еще даже общего собрания не проводил — у лжи действительно короткие ноги».
Арсен Торосян, ранее депутат правящей фракции «Гражданский договор», подал письменное заявление об уходе из парламента, после чего был назначен министром труда и социальных дел. До этого пост с августа 2021 года занимал Нарек Мкртчян, назначенный послом Армении в США.