Մեծամորի մանկապարտեզում իրականացված վերանորոգման աշխատանքներում կեղծիքների և չարաշահումների վերաբերյալՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում ձերբակալվել են շինարարական և տեխնիկական հսկողություն իրականացնող ընկերությունների տնօրեններ: Այդ մասին հայտնել են Կոմիտեից, գրում է Radar Armenia-ն։
Նրանք մեղադրվում են առանձնապես խոշոր չափերով խարդախություն կատարելու, դրան օժանդակելու, ինչպես նաև կեղծիք կատարելու մեջ։ Նրանցից մեկի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանքը, մյուսի նկատմամբ՝ գրավը և տնային կալանքը:
Ավելի վաղ տեղեկություններ էին տարածվել, որ Մեծամորի մանկապարտեզում իրականացված վերանորոգման աշխատանքներում կեղծիքներ և չարաշահումներ են հայտնաբերվել, շինկազմակեպություների տնօրեններ են ձերբակալվել:

5 Сентябрь 2025 - 14:11 AMT
Как сообщили в Антикоррупционном комитете, в ходе уголовного дела о подлоге и злоупотреблениях при проведении ремонтных работ в детском саду Мецамора были задержаны руководители строительной организации и компании, осуществлявшей технический надзор, передает «Radar Armenia».
Им предъявлены обвинения в особо крупном мошенничестве, пособничестве и подлоге. В отношении одного из директоров избрана мера пресечения в виде ареста, другому назначены залог и домашний арест.
Ранее сообщалось, что при ремонте детского сада в Мецаморе были выявлены подлоги и злоупотребления, в связи с чем были задержаны руководители строительных организаций.