8 Սեպտեմբեր 2025 - 06:22 AMT
Բարերար ու գործարար Սամվել Կարապետյանը Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան ներկայացրել է հայց՝ ընդդեմ «Հզոր միտք, հզոր Հայաստան» ՀԿ ղեկավար Դավիթ Քալաշյանի։
Նա պահանջել է, որ Դավիթ Քալաշյանը հերքի զրպարտություն հանդիսացող տեղեկությունները, ինչպես նաև վճարի 6 միլիոն դրամ՝ որպես փոխհատուցում, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Հայցադիմումում նշվել է, որ Դավիթ Քալաշյանը 2025 թվականի օգոստոսի 13-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը հրապարակել է տեսանյութեր ու գրառումներ, որոնցում անդրադարձ է կատարել Սամվել Կարապետյանի գործունեությանը՝ տարածելով և ներկայացնելով կեղծ տեղեկություններ ֆինանսական պարտավորությունների չկատարման և և այլ հանգամանքների մասին։
Մասնավորապես, նրա հրապարակումներից մեկում նշված է. «թե իբր շուտով կարևոր բացահայտումներ է անելու Սամվել Կարապետյանին պատկանող «Տաշիր» ընկերության մասին, թե «ինչ են արել «Իրենց ձևով» հայերի գլխին, և փաստերով»»։

8 Сентябрь 2025 - 07:04 AMT
Благотворитель и предприниматель Самвел Карапетян подал иск в суд общей юрисдикции Лорийской области против Давида Калашяна — руководителя общественной организации «Мощная мысль, мощная Армения», сообщает «Sputnik Армения».
Карапетян требует, чтобы Калашян публично опроверг содержащие клевету сведения и выплатил 6 миллионов драмов в качестве компенсации.
В иске указано, что с 13 августа по 4 сентября 2025 года Давид Калашян публиковал видео и записи, в которых затрагивал деятельность Карапетяна, распространяя ложную информацию о невыполнении финансовых обязательств и других обстоятельствах.
В частности, в одной из публикаций Калашяна утверждается, что «вскоре он раскроет важные факты о компании “Ташир”, принадлежащей Самвелу Карапетяну, о том, что они “по-своему” сделали с армянами — с доказательствами».