8 Սեպտեմբեր 2025 - 07:00 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա Դա Սիլվային՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
«Շնորհավորում եմ Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև ձևավորված արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունները և լիահույս եմ, որ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված համագործակցությունն առաջիկայում առավել կզարգանա և կընդլայնվի՝ ի նպաստ մեր պետությունների և ժողովուրդների:
Բրազիլի կողմից նախաձեռնված մի շարք գլոբալ նախաձեռնություններին Հայաստանի միանալը ևս վկայում է երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդման մասին: Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Բրազիլի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և շարունակական առաջընթաց»,–ասվում է շնորհավորական ուղերձում։

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Федеративной Республики Бразилия Луису Инасиу Луле да Силве по случаю Дня независимости Бразилии.
«Поздравляю с национальным праздником Федеративной Республики Бразилия — Днём независимости. Высоко оцениваю эффективные партнёрские отношения, сложившиеся между Арменией и Бразилией, и выражаю надежду, что сотрудничество, основанное на взаимном уважении и доверии, в ближайшем будущем ещё больше укрепится и расширится на благо наших государств и народов.
Присоединение Армении к ряду глобальных инициатив, инициированных Бразилией, также свидетельствует о развитии двустороннего взаимодействия. Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Бразилии — благополучия и поступательного развития», — говорится в послании.