8 Սեպտեմբեր 2025 - 09:57 AMT
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ԱԺ նիստի մեկնարկին ասել է, որ ընդդիմադիր ուժերն ամառային արձակուրդների ընթացքում չեն վերանայել իրենց մոտեցումները՝ շարունակում են կրկնել նույն ու հին տեքստերը:
«Եթե հետաքրքիր է, թե ընդդիմությունn ինչպես անցկացրեց ամառային արձակուրդները, երկար մտածելու կարիք չկա, քանի որ տեսանք՝ ոչ մի նոր բան չեն սովորել մեր գործընկերները․ նույն և հին տեքստերն են»,- ասել է նա՝ ընդգծելով, որ ընդդիմությունը գտնվում է սնանկ վիճակում, հատկապես, Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ի տեղի ունեցած իրադարձություններից հետո, և նորից պետք է երգի «հին երգերը», հայտնում է Radar Armenia-ն։
Նա ընդգծել է, որ ընդդիմադիրներն իրենց ելույթներում անդրադառնում են անձանց, որոնք մեղադրվում են ահաբեկչության մեջ։
«Ի՞նչ կլիներ, եթե հանկարծ այդ ահաբեկչությունը իրականացվեր։ Չէր լինի օգոստոսի 8-ը, չէր նախաստորագրվի խաղաղության պայմանագիրը և Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հռչակագիրը։ Այսօր Հայաստանում և տարածաշրջանում խաղաղություն է, որը առավել քան իրական է»,–ասել է նա։

8 Сентябрь 2025 - 11:44 AMT
На открытии заседания парламента руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян заявил, что оппозиционные силы за летние каникулы не пересмотрели свои подходы и продолжают повторять одни и те же старые тексты.
«Если интересно, как оппозиция провела летние каникулы, долго думать не нужно — мы увидели, что ничему новому они не научились. Всё те же старые тексты», — сказал он, подчеркнув, что оппозиция находится в политическом банкротстве, особенно после событий 8 августа в Вашингтоне, и вынуждена снова петь «старые песни», передаёт Radar Armenia.
Он также отметил, что оппозиционные депутаты в своих выступлениях продолжают ссылаться на лиц, обвиняемых в терроризме.
«А что было бы, если бы вдруг этот теракт был осуществлён? Не было бы 8 августа, не было бы предварительного подписания мирного договора и декларации между Арменией и Азербайджаном. Сегодня в Армении и регионе есть мир — и он более чем реален», — заявил Конджорян.
8 августа в Белом доме состоялась трёхсторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента США Дональда Трампа и президента Азербайджана Ильхама Алиева, по итогам которой была подписана совместная Декларация. В присутствии лидеров министры иностранных дел Арарат Мирзоян и Джейхун Байрамов предварительно подписали Соглашение «О мире и установлении межгосударственных отношений между Республикой Армения и Республикой Азербайджан».