8 Սեպտեմբեր 2025 - 11:07 AMT
Հայաստան-Պորտուգալիա ֆուտբոլային հանդիպման տոմսերի վաճառքի հետ կապված հնարավոր խարդախության դեպքերով ՆԳՆ ոստիկանությունում այս պահին ստացվել է 10 հաղորդում, 1 անձ ձերբակալվել է: Այդ մասին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Այս պահի դրությամբ ՆԳՆ ոստիկանությունում ստացվել է 10 հաղորդում, որոնցից 5-ը բացահայտվել է, 1 անձ ձերբակալվել է, իսկ մյուս 5 դեպքով բացահայտման ուղղությամբ միջոցառումները շարունակվում են,– նշված է հաղորդագրության մեջ։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան օգոստոսի 14-ին հայտարարել է Հայաստան-Պորտուգալիա խաղի տոմսերի վաճառքի մեկնարկի մասին։ Սակայն մեկնարկից ընդամենը մի քանի րոպե անց բազմաթիվ երկրպագուներ սկսել են բողոքել՝ նշելով, որ չեն կարողանում տոմս ձեռք բերել։
Որոշ ֆուտբոլասերներ գնացել են ուղղակիորեն Հանրապետական մարզադաշտի տոմսարկղ՝ հույսով, որ տեղում հնարավոր կլինի գնել տոմսեր, սակայն պարզվել է, որ այս տարվանից թղթային տարբերակով վաճառք այլևս չի իրականացվում։
Հետագայում ՀՖՖ-ն տեղեկացրել է, որ ժամը 14:00-ից կգործի հերթագրման համակարգ, սակայն շատ քաղաքացիներ նշել են, որ համակարգի գործարկումից հետո տոմսերն արդեն սպառված են եղել։
Ֆուտբոլի աշխարհի 2026 թվականի առաջնության որակավորման փուլի շրջանակում սեպտեմբերի 6-ին Երևանում կայացել է Հայաստան-Պորտուգալիա հանդիպումը, որի ընթացքում Հայաստանի ազգային հավաքականը 0։5 հաշվով պարտվել է Պորտուգալիայի հավաքականին։

8 Сентябрь 2025 - 11:56 AMT
В Министерстве внутренних дел сообщили, что в полицию поступило 10 заявлений о возможном мошенничестве с билетами на футбольный матч Армения–Португалия. По данным пресс-службы, 5 случаев раскрыты, один человек задержан, ещё по 5 продолжаются оперативные мероприятия, передаёт Sputnik Армения.
Федерация футбола Армении (ФФА) объявила 14 августа о начале продажи билетов. Однако уже через несколько минут после старта многие болельщики пожаловались, что не могут их приобрести.
Некоторые фанаты отправились напрямую в кассы Республиканского стадиона, надеясь купить бумажные билеты, но выяснилось, что с этого года продажа ведётся только онлайн.
Позднее ФФА сообщила, что с 14:00 заработает система электронной очереди, однако множество граждан отметили, что к этому времени билеты уже были распроданы.
6 сентября в Ереване в рамках отбора на чемпионат мира 2026 года сборная Армении проиграла сборной Португалии со счётом 0:5.