«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը հայտարարել է, որ քաղաքական դաշտում նկատվող ծայրահեղական դիրքորոշումները անընդունելի են՝ հատկապես հասարակության տեսանկյունից։ Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Ըստ նրա՝ hասարակությանն անհրաժեշտ է իրական քաղաքական ուժ, որը կներկայացնի պետության զարգացման իրական պատկերը։
«Քաղաքական դաշտում առկա ծայրահեղական դրսևորումներն ուղղակի անընդունելի են առաջին հերթին հասարակության համար։
Իշխանությունների՝ «երկիրը երբեք այսքան ինքիշխան չի եղել» և որոշ ընդդիմադիրների՝ «երկիրը կորցնում է իր պետականությունը» ձևակերպումները, երկուսն էլ սուտ են, որի մասին շատ լավ գիտի ժողովուրդը։ Եվ ահա, այս ծայրահեղական մոտեցումները հասարակության մեծ մասի մոտ առաջացնում է հիասթափություն ամբողջ քաղաքական դաշտի նկատմամբ։
Վերջին օրերին նման դրսևորում եղավ նաև ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի խաղերի մասով։
Պորտուգալիայից կրած պարտությունը որոշ ընդդիմադիրներ որակեցին որպես հայկական ֆուտբոլի կործանում, իսկ ահա երեկվա հաղթանակից հետո իշխանությունն էլ ավետեց հայկական ֆուտբոլի վերածնունդը։
Իրականում, Հայաստանն ունի միջին մակարդակի ֆուտբոլային հավաքական, որը ունենում է և հաջողություններ և ձախողումներ, այնպես ինչպես շատ ոլորտներում։
Հասարակությանն անհրաժեշտ է իրական քաղաքական ուժ, որը մեր պետության, մեր ժողովրդի առկա հնարավորությունների և մարտահրավերների հիման վրա կներկայացնի պետության զարգացման իրական պատկերը՝ առանց ծայրահեղությունների։

Соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян заявил, что крайние позиции в армянской политике вызывают разочарование общества и должны быть преодолены.
В публикации на своей странице в Facebook Аракелян отметил, что политические крайности неприемлемы, особенно с точки зрения общества.
По его словам, обществу необходима подлинная политическая сила, способная представить реальную картину развития государства.
«Крайние проявления в политическом поле абсолютно неприемлемы, прежде всего для общества. Власти утверждают, что “никогда страна не была столь суверенной”, тогда как часть оппозиции заявляет, что “Армения теряет государственность”. И то, и другое — ложь, в чём народ прекрасно осведомлён. Подобные крайности вызывают у большинства разочарование во всей политической системе», — написал Аракелян.
Он добавил, что аналогичные проявления видны и в отношении к футболу: после поражения от Португалии некоторые оппозиционеры объявили о «гибели» армянского футбола, а после вчерашней победы власти заговорили о «возрождении».
«На самом деле у Армении сборная среднего уровня, которая, как и во многих сферах, переживает и успехи, и неудачи. Обществу нужна реальная политическая сила, которая, исходя из возможностей и вызовов, представит правдивую картину развития государства — без крайностей. Партия “Страна для жизни” идёт именно по пути формирования такой силы», — подчеркнул он.