12 Սեպտեմբեր 2025 - 10:35 AMT
Սեպտեմբերի 12-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպանների հետ։
Նախարարը ներկայացրել է պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և զինված ուժերի վերափոխման ծրագրերը՝ առանձնահատուկ ընդգծելով Հյուսիսատլանտյան դաշինքի նշանակալի մասնակցությունն այդ գործընթացում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–ՆԱՏՕ համագործակցության ներկայիս վիճակն ու դրա զարգացումների հնարավորությունները, ինչպես նաև անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերին։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության շենքում ընդունել է ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին, որոնք այցելել են Հայաստան։ Քննարկումների հիմնական թեման դարձել է Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերությունը։ Երկուստեք ընդգծվել է համագործակցության շարունակականության և զարգացման կարևորությունը։ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունել է նաև ՀՀ նախագահը։

12 Сентябрь 2025 - 12:00 AMT
12 сентября министр обороны Армении Сурен Папикян встретился с рядом послов, аккредитованных при НАТО.
Папикян представил процесс реформ в оборонной сфере и программы трансформации вооружённых сил, особо выделив значимый вклад Североатлантического альянса.
Стороны обсудили текущее состояние сотрудничества Армения–НАТО, перспективы его развития, а также вопросы региональной и международной безопасности.
Ранее премьер-министр Никол Пашинян и президент Ваагн Хачатурян также приняли послов, аккредитованных при НАТО. Главной темой их встреч стало партнёрство Армения–НАТО, и обе стороны подчеркнули важность его продолжения и расширения.