ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչ Սերդար Քըլըչին: Այլ մանրամասներ դեռևս հայտնի չեն։
Մինչ այդ Քըլըչի հետ հանդիպել էր Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Հատուկ ներկայացուցիչները վերահաստատել են նախորդ հանդիպումների ժամանակ մշակված և համաձայնեցված հարցերը՝ Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների լիարժեք կարգավորման գործընթացի առաջմղման նպատակով: Այս համատեքստում նրանք մտքեր են փոխանակել 2022 թ. հուլիսի 1-ի հանդիպման ընթացքում սահմանահատումների վերաբերյալ ձեռք բերված համաձայնության կյանքի կոչման շուրջ։ Հատուկ ներկայացուցիչները համաձայնել են արագացնել այս գործընթացը:
Հատուկ ներկայացուցիչները նաև պայմանավորվել են, որ երկու երկրների համապատասխան մարմինները կկատարեն անհրաժեշտ տեխնիկական ուսումնասիրությունները՝ Գյումրի–Կարս երկաթուղու և էլեկտրահաղորդիչ գծի վերականգնման ու գործարկման համար։

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял спецпредставителя Турции по процессу урегулирования армяно-турецких отношений Сардара Кылыча. Другие подробности пока не сообщаются.
До этого Кылыч встретился со спецпредставителем Армении Рубеном Рубиняном.
Спецпредставители подтвердили договоренности, достигнутые на предыдущих встречах, с целью продвижения процесса полной нормализации отношений между Арменией и Турцией. В этом контексте они обсудили реализацию соглашения, достигнутого 1 июля 2022 года по вопросам пересечения границы. Стороны договорились ускорить этот процесс.
Также было решено, что соответствующие структуры двух стран проведут необходимые технические исследования для восстановления и запуска железной дороги Гюмри–Карс и линии электропередачи.