16 Սեպտեմբեր 2025 - 11:56 AMT
«Արևորդի» 13-րդ միջազգային բնապահպանական փառատոնի շրջանակում սեպտեմբերի 28-ին կազմակերպվելու է «Կենդանիների դիմակահանդես-շքերթ» միջոցառումը։
Շքերթի անցկացման համար նախատեսված ուղին ժամանակավորապես փակ կլինի երթևեկության համար:
Միջոցառման շրջանակում մասնակիցները կհավաքվեն ժամը 12:00-ին Ստեփան Շահումյանի հրապարակում՝ Ս. Շահումյանի արձանի հարակից տարածքում։
Շքերթի շարժը կմեկնարկի նույն վայրից՝ 12:30-ին։ Շարժվելով Շահումյանի հրապարակից դեպի Ս. Շահումյանի պուրակ՝ մասնակիցները կանցնեն Հանրապետության հրապարակ։
Այստեղ շքերթը կկատարի երկու ամբողջական պտույտ և Աբովյան փողոցը հատելուց հետո կուղղվի Հյուսիսային պողոտա։
Հյուսիսային պողոտայի երկայնքով քայլելուց հետո մասնակիցները կանցնեն Թումանյան փողոցն ու կուղևորվեն դեպի Ազատության հրապարակ։
Վերջնական կանգառը կլինի Ազատության հրապարակում, որտեղ տեղի կունենա մոտ 30 րոպե տևողությամբ համերգային ծրագիր։

В рамках 13-го международного экологического фестиваля «Санчайлд» 28 сентября в Ереване будет организован парад-маскарад «Животные».
Для проведения шествия часть улиц по маршруту будет временно перекрыта для движения транспорта.
Участники соберутся в 12:00 на площади Степана Шаумяна рядом с памятником. Старт шествия назначен на 12:30 оттуда же. Колонна проследует через парк Шаумяна к Площади Республики.
На Площади Республика парад совершит два круга, затем пересечёт улицу Абовяна и направится по Северному проспекту. Далее участники пройдут по улице Туманяна и двинутся к Площади Свободы.
Окончательная остановка — Площадь Свободы, где состоится концертная программа продолжительностью около 30 минут. Завершение мероприятия запланировано на 15:00.