ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երախտագիտություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին՝ ընդգծելով նրա դերը Ադրբեջանի հետ ձեռք բերված համաձայնագրում։
«Եվս մեկ անգամ շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ, նախագահ Դոնալդ Թրամփ, Ադրբեջանի հետ այս պատմական համաձայնագրի կնքման հարցում միջնորդելու համար, ինչը մինչ այդ ոչ ոքի դեռ չէր հաջովել:
Վերահաստատում եմ իմ հանձնառությունը շարունակելու աշխատանքը խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալացման և TRIPP-ի իրագործման ուղղությամբ»,-գրել է նա։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն, անդրադառնալով օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի մասնակցությամբ տեղի ունեցած գագաթնաժողովին, նշել է, որ իր համար պատիվ է ընկերանալ մեծ առաջնորդներ Ալիևի և Փաշինյանի հետ։ Նա նաև համատեղ լուսանկար է հրապարակել։

17 Сентябрь 2025 - 08:51 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выразил благодарность президенту США Дональду Трампу, подчеркнув его роль в заключении соглашения с Азербайджаном.
«Ещё раз благодарю Вас, президент Дональд Трамп, за посредничество в заключении этого исторического соглашения с Азербайджаном — того, чего до сих пор никому не удавалось достичь.
Подтверждаю свою приверженность дальнейшей институционализации мира и реализации TRIPP», — написал он.
Президент США Дональд Трамп ранее заявил, что для него было честью подружиться с великими лидерами — Алиевым и Пашиняном — в рамках состоявшегося 8 августа в Вашингтоне саммита, и опубликовал совместную фотографию.