17 Սեպտեմբեր 2025 - 13:28 AMT
Ազգային ժողովի պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը, անդրադառնալով վարչապետին անվստահություն հայտնելու ընդդիմության նախաձեռնությանը, ընդգծել է, որ գործընթացի հաջողությունը գործնականում քիչ հավանական է, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Ամենայն հարգանքով պարոն Մամիջանյանի հանդեպ, բայց պետք չէ մեծ-մեծ խոսել։ Պետք է ՔՊ-ական 19 պատգամավոր ևս միանան այդ նախաձեռնությանը, ինչը անհնար է»,–ասել է նա։
Ընդդիմությունն արդեն նախաձեռնել է խորհրդարանական լսումներ իմպիչմենտի հարցով։ Իսկ թե Աղազարյանը կմասնակցի դրանց, նրա խոսքով, կախված կլինի քննարկման օրից։
Պատգամավորը հավելել է նաև, որ վարչապետին անվստահություն հայտնելու համար անհրաժեշտ է 54 ստորագրություն։

Депутат правящей партии «Гражданский договор» Овик Агазарян, комментируя инициативу оппозиции о вотуме недоверия премьер-министру, подчеркнул, что её успех практически невозможен, сообщает Radar Armenia.
«Со всем уважением к господину Мамиджаняну, но не стоит громко говорить. Для этого ещё 19 депутатов от ГД должны поддержать инициативу, что невозможно», — сказал Агазарян.
Оппозиция уже инициировала парламентские слушания по вопросу импичмента. Отвечая на вопрос о своём участии, депутат отметил, что это будет зависеть от даты обсуждения.
Агазарян также добавил, что для выражения недоверия премьер-министру необходимо 54 подписи.
«Смогут они это сделать или нет — я точно сказать не могу», — подчеркнул он.
Ранее руководитель фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян заявил, что оппозиция готовит инициативу о вотуме недоверия премьеру и намерена провести соответствующие встречи.