17 Սեպտեմբեր 2025 - 14:26 AMT
Ներքին գործերի նախարարության միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության Երևանի բոլոր ստորաբաժանումները և մի շարք մարզային ստորաբաժանումներ սեպտեմբերի 20-ին՝ շաբաթ օրը, կաշխատեն՝ մատուցելով ինչպես նույնականացման քարտի դիմումների ընդունման, այնպես էլ տեղահանված անձանց ՀՀ քաղաքացիության դիմումների ընդունման ծառայություններ։
Այդ օրը քաղաքացիները կարող են սպասարկվել ինչպես նախապես՝ օնլայն հերթագրմամբ, այնպես էլ՝ կենդանի հերթի ձևաչափով։
Ծառայությունները հասանելի կլինեն Աբովյանի, Եղվարդի, Հրազդանի, Աշտարակի, Ապարանի, Արմավիրի, Վաղարշապատի, Մասիսի, Վեդիի, Արտաշատի բաժիններում, ինչպես նաև Երևանի բոլոր ստորաբաժանումներում։
Միաժամանակ նշվում է, որ ՆԳՆ ՄՔԾ վարչական շենքում (Դավթաշեն, 4-րդ թաղամաս, 17/10) անձնագրի կամ նույնականացման քարտի փոխանակման ծառայություններ չեն մատուցվի։ Նույն ծառայությունների համար անհրաժեշտ է դիմել Դավթաշենի տարածքային բաժին՝ Տիգրան Պետրոսյան փողոցի 31/2 հասցեում։

17 Сентябрь 2025 - 14:37 AMT
Служба миграции и гражданства Министерства внутренних дел сообщила, что все ереванские подразделения и ряд региональных будут работать в субботу, 20 сентября. Граждане смогут подать заявления на получение ID-карт, а также на гражданство Армении для переселённых лиц.
Обслуживание будет доступно как по предварительной онлайн-записи, так и в порядке живой очереди.
В регионах услуги окажутся доступны в Абовяне, Егварде, Раздане, Аштараке, Апаране, Армавире, Вагаршапате, Масисе, Веди и Арташате, а также во всех ереванских подразделениях.
Одновременно уточняется, что в административном здании службы (Давташен, 4-й квартал, 17/10) обмен паспортов и ID-карт 20 сентября проводиться не будет. Для этого необходимо обращаться в территориальное подразделение Давташена по адресу ул. Тиграна Петросяна, 31/2.