Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Նիդերլանդների Հաագա քաղաքում հանդիպում է ունեցել այդ երկրի Ներկայացուցիչների պալատի նախկին անդամ Պիտեր Հերման Օմտզիխտի հետ։
Միրզոյանը Պիտեր Օմտզիխտին է հանձնել Երախտագիտության մեդալ, որը Հայաստանի Հանրապետության նախագահի կողմից նրան շնորհված է Հայաստանի և Նիդերլանդների միջև բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման, համամարդկային արժեքների պաշտպանության գործում ներդրած ավանդի համար։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Նիդեռլանդների միջև զարգացող ռազմավարական գործընկերության օրակարգին առնչվող հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել միջազգային և տարածաշրջանային զարգացումների։

19 Сентябрь 2025 - 14:19 AMT
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян в Гааге встретился с бывшим членом палаты представителей Нидерландов Питером Германом Омтзихтом и вручил ему медаль благодарности.
Награда, присуждённая президентом Армении, вручена за вклад в укрепление и развитие дружественных отношений между Арменией и Нидерландами, а также за защиту универсальных ценностей.
В ходе беседы стороны обсудили вопросы, связанные с повесткой дня стратегического партнёрства между Арменией и Нидерландами, а также международные и региональные события.