8 Հունիս 2009 - 17:34 AMT
20 տարի առաջ ընդունվել է ՄԱԿ-ի Կոնվենցիան երեխաների իրավունքների պաշտպանության մասին: Հոբելյանական տարեթվի առթիվ հունիսի 8-ին Հայաստանում ՄԱԿ-ի ներկայացուցչության շենքում բացվել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կողմից կազմակերպված Վիգեն Մնոյանի «Երեխաները խաղալիքներ չեն» ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Արբահամյանը, որի հովանու ներքո էր կազմակերպվել ցուցահանդեսը:
«Մենք մեծ բավականությամբ պաշտպանեցինք տաղանդավոր լուսանկարիչ Վիգեն Մնոյանի գաղափարը «Երեխաները խաղալիքներ չեն» ցուցահանդեսն անցկացնելու մասին, քանի որ բարձր ենք գնահատում երեխաների նկատմամբ վերաբերմունքը»,- ասել է Հովիկ Աբրահամյանը:
Ներկայացված աշխատանքների շարքում եղել են նաեւ մանկատների երեխաների լուսանկարներ: Ցուցահանդեսը շարունակվելու է մինչեւ նոյեմբեր, հետո, համալրվելով լուսանկարչի 80 աշխատանքներով, ներկայացվելու են Հայաստանի ԱԺ նախասրահում:

8 Июнь 2009 - 17:34 AMT
20 лет назад была принята Конвенция ООН по защите прав детей. В честь юбилейной даты 8 июня в здании представительства ООН в Армении открылась организованная ЮНИСЕФ выставка фотографий Вигена Мнояна «Дети не игрушки».
На открытии выставки присутствовал председатель Национального собрания Армении Овик Абрамян, под патронажем которого была организована выставка.
«Мы с большим удовольствием поддержали идею талантливого фотографа Вигена Мнояна о проведении выставки «Дети не игрушки», так как высоко ценим внимательное отношение к детям», – сказал Овик Абрамян.
Среди представленных работ на выставке были представлены и фотографии детей из детских домов. Выставка в стенах армянского представительства ООН продлится до ноября, после, пополнившись еще 80 работами фотографа, будет представлена в фойе Национального собрания Армении.