Նինա Անանիաշվիլին վերջին անգամ ելույթ կունենա American Ballet Theater-ում: Metropolitan Opera House թատրոնի 2009-ի գարնանային ծրագրի շրջանակներում նա հունիսի 27-ին վերջին անգամ ելույթ կունենա Պյոտր Չայկովսկու «Կարապի լճում» Օդեթ-Օդիլի դերում Քեւին Մաքքենզի բեմականացման մեջ:
ABT խմբի հետ Անանիաշվիլին ելույթ է ունեցել 17 տարի: Սակայն պարուհին չի պատրաստվում թողնել Վրաստանի պետական բալետի խումբը, որը նա գլխավորում է 2004-ից, ինչպես նաեւ հանդես է գալու արտասահմանյան ներկայացումներում որպես հրավիրված աստղ:
Նինա Անանիաշվիլին ծնվել է Թբիլիսիում 1964-ին: Մոսկվայի միջազգային բալետային փառատոնի (1985) ոսկե մեդալակիր է: 1993-ից պարուհին ելույթ է ունեցել Ամերիկյան բալետային խմբում: 2004-ից Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի հրավերով Նինո Անանիշավիլին գլխավորում է Զախարիա Պալիաշվիլու անվան Թբիլիսիի օպերայի եւ բալետի թատրոնը:

Нина Ананиашвили в последний раз выступит с American Ballet Theater. В рамках весенней программы 2009 театра Metropolitan Opera House она выступит в последний раз 27 июня в балете Петра Чайковского «Лебединое озеро» в роли Одетт-Одиль в постановке Кевина МакКензи.
С труппой ABT Ананиашвили выступала 17 лет. Однако балерина не собирается оставлять труппу Государственного балета Грузии, которую она возглавляет с 2004 года, а также будет выступать в качестве приглашенной звезды в зарубежных постановках.
Нина Ананиашвили родилась в Тбилиси в 1964 году. Обладательница золотой медали на Московском международном балетном фестивале (1985). С 1993 года балерина выступала в труппе Американского балетного театра. С 2004 года по приглашению президента Грузии Михаила Саакашвили Нино Ананиашвили возглавляет балетную труппу Тбилисского театра оперы и балета имени Захария Палиашвили.