Երևանում մեկնարկած ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի 108-րդ «Ռոուզ-Ռոթ» սեմինարի շրջանակում լրագրողների հետ զրույցում Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մեկնաբանել է ԱԱԾ տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանի այցը Բաքու՝ ընդգծելով, որ այս հարցով տեղեկատվությունը պետք է տրամադրի համապատասխան մարմինը։
«ԱԱԾ տնօրենի Բաքու այցի մասին ԱԱԾ-ն կխոսի, եթե անհրաժեշտություն լինի»,–ասել է նա, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Այցի արդյունավետության մասին հարցին, ինչպես նաև այն մասին՝ արդյոք ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն հայ գերիների վերադարձի վերաբերյալ լրագրողների հարցին Գրիգորյանը պատասխանել է. «ԱԱԾ–ն ամբողջ ինֆորմացիան կտրամադրի»։
Երբ հարց է հնչել՝ նախատեսո՞ւմ է արդյոք ԱԽ քարտուղարը նույնպես այցելել Բաքու, Արմեն Գրիգորյանն արձագանքել է․ «Որևէ այդպիսի քննարկում չկա»։

Во время 108-го семинара «Роуз-Рот» Парламентской ассамблеи НАТО в Ереване секретарь Совета безопасности Армен Григорян прокомментировал поездку директора СНБ Андраника Симоняна в Баку.
«О визите директора СНБ в Баку сообщит СНБ, если возникнет необходимость», — сказал Григорян журналистам, передаёт Auroranews.am .
Отвечая на вопросы об эффективности поездки и о возможных договорённостях по возвращению армянских пленных, он отметил: «СНБ предоставит всю информацию».
На вопрос о том, планирует ли он сам посетить Баку, Григорян ответил: «Подобных обсуждений нет».
19–21 сентября директор СНБ Андраник Симонян находился в Баку, где принял участие в международном форуме.