23 Սեպտեմբեր 2025 - 07:49 AMT
Աշխատանքային այցով Թբիլիսիում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է գործընկերոջ՝ քաղաքապետ Կախա Կալաձեի հետ։ Նա նշել է, որ Երևանը մեծապես կարևորում է Թբիլիսիի հետ հարաբերությունների զարգացումը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են այն բնագավառները, որոնք կարող են դառնալ փոխշահավետ և արդյունավետ գործընկերության հիմք՝ նպաստելով երկու քաղաքների զարգացմանն ու քաղաքացիների կյանքի որակի բարձրացմանը։
Երևանի քաղաքապետը նկատել է, որ երկու ժողովուրդներին կապող դարավոր բարեկամությունն ու հարևանությունը վերածվել են նաև արդյունավետ համագործակցության երկու մայրաքաղաքների միջև, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Այցի ընթացքում Թբիլիսիի Ռուսթավելիի անվան պետական թատրոնում ելույթ կունենա «Երևան» երիտասարդական նվագախումբը՝ նվիրված Հայաստանի անկախության տարեդարձի

23 Сентябрь 2025 - 08:46 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян, находящийся с рабочим визитом в Тбилиси, встретился со своим коллегой Кахой Каладзе. Он отметил, что Ереван придает большое значение углублению отношений с Тбилиси.
Стороны обсудили направления, которые могут стать основой взаимовыгодного и эффективного партнерства, способствующего развитию обоих городов и улучшению качества жизни граждан.
Авинян подчеркнул, что вековая дружба и добрососедство между двумя народами переросли в результативное сотрудничество между столицами, сообщает мэрия Еревана.
В рамках визита в Государственном театре имени Руставели в Тбилиси выступит Молодежный оркестр «Ереван» по случаю Дня независимости Армении.