Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանն, ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով ՀԱԿ-ի հրապարակումներին, գրել է, որ անվերջ կարելի է նայել ՀԱԿ-ի հերթական «սրացումներին»՝ վարչապետի քաղաքական ապտակից հետո։
«Անվերջ կարելի է նայել հոսող ջրին, վառվող կրակին և ՀԱԿ-ի հերթական «սրացումներին»՝ վարչապետի քաղաքական ապտակից հետո»,- գրել է նա։
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը գրել է, որ «Փաշինյանի մտասևեռումն ու լկտիությունը սահման չունեն», և, որ «Փաշինյանն արդեն իսկ իր «պատվավոր» տեղն է ապահովել Հայոց տխրահռչակ դավաճանների հուշատախտակում»:

Пресс-секретарь премьер-министра Никола Пашиняна Назели Багдасарян отреагировала на публикации Армянского национального конгресса (АНК), опубликовав ироничный пост на своей странице в Facebook.
«Бесконечно можно смотреть на текущую воду, горящий огонь и очередное “обострение” АНК после политического удара со стороны премьера», — написала она.
Ранее первый президент Армении и лидер АНК Левон Тер-Петросян заявил, что «одержимость и наглость Пашиняна не знают границ» и что премьер уже «обеспечил себе “почётное” место на доске позора известных армянских предателей».