25 Սեպտեմբեր 2025 - 11:47 AMT
Արմավիրի մարզի Մերձավան գյուղում սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած կրակոցներից հետո վիրավորում ստացած Արծրուն Գալստյանը գիտակցության է եկել։ Տեղեկությունը հաստատել են ՀՀ Քննչական կոմիտեից, հայտնում է 1Lurer.am-ը։
«Գիտակցության է եկել, քննիչը հարցաքննել է: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն»,– հայտնել են ՔԿ-ից:
Սեպտեմբերի 23-ի ուշ երեկոյան՝ ժամը 23։52-ին, ՆԳՆ ոստիկանությանը հաղորդում էր ստացվել Մերձավանում կրակոցների մասին։ Դեպքի հետևանքով տեղում զոհվել էին Փարաքար համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանը և քրեական ոստիկանության աշխատակից Կարեն Աբրահամյանը։
Ավելի վաղ հաստատվել էր, որ կրակոցների հետևանքով վիրավորում ստացած անձը Արծրուն Գալստյանն է։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը միջադեպի առնչությամբ խիստ դատապարտող հայտարարությամբ էր հանդես եկել՝ շեշտելով․ «ՀՀ իրավապահները պարտավոր են շուտափույթ բացահայտել հանցագործության մեջ ներգրավված բոլոր անձանց»։

25 Сентябрь 2025 - 12:07 AMT
Артрун Галстян, пострадавший в результате стрельбы, произошедшей 23 сентября в селе Мерцаван Армавирской области, пришёл в сознание. Информацию подтвердили в Следственном комитете Армении, сообщает 1Lurer.am .
«Он пришёл в сознание, следователь его допросил. Назначена судебно-медицинская экспертиза», — сообщили в СК.
Поздно вечером 23 сентября, в 23:52, в полицию МВД поступило сообщение о стрельбе в Мерцаване. В результате происшествия на месте погибли глава общины Паракар Володя Григорян и сотрудник уголовного розыска Карен Абрамян.
Ранее было подтверждено, что ранения в ходе инцидента получил Арцрун Галстян.
Премьер-министр Никол Пашинян резко осудил произошедшее, подчеркнув: «Правоохранительные органы Армении обязаны в кратчайшие сроки раскрыть всех лиц, причастных к преступлению».