26 Սեպտեմբեր 2025 - 11:32 AMT
59 տարեկան մահացել է կինոռեժիսոր, հեռուստառադիո հաղորդավար Տիգրան Քեոսայանը։ Այդ մասին հայտնել է նրա կինը՝ RT-ի գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը։
«Այս գիշեր Տիգրանը գնաց Տիրոջ մոտ»,–գրել է Սիմոնյանը Տելեգրամի իր ալիքում։
Քեոսայանը հունվարի սկզբին կլինիկական մահ էր տարել և ամիսներ շարունակ կոմայի մեջ էր, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Տիգրան Քեոսայանը հայտնի է որպես «Խեղճ Սաշա», «Հովտի շուշան», «Ղրիմի կամուրջ» ֆիլմերի ռեժիսոր։ Վարել է «Երեկոն Տիգրան Քեոսայանի հետ», «Բավական է լռել» թոք-շոուները REN TV-ով, իսկ վերջին շրջանում՝ «Միջազգային սղոցարանը», որի վերջին թողարկումը եթեր է հեռարձակվել դեկտեմբերի 20-ին։
Նա վարել է ռուսական «Ren TV» հեռուստաընկերության «Երեկոն Տիգրան Քեոսայանի հետ», 2011 թվականից՝ «Բավական է լռել», 2009 թվականից՝ «Ռոսիա» հեռուստաընկերության «Ես և դու» հաղորդումները։ 2009 թվականից «Պերեց» (նախկինում՝ «ԴՏՎ») հեռուստաընկերության գործադիր պրոդյուսերն է, որտեղ նաև վարում է «Թեժ երեկո Տիգրան Քեոսայանի հետ» հաղորդաշարը։ Նա կինոռեժիսոր Էդմոնդ Քյոսայանի և դերասանուհի Լաուրա Գևորգյանի որդին է, դերասան, սցենարիստ, պրոդյուսեր Դավիթ Քյոսայանի եղբայրը։

Кинорежиссер и телеведущий Тигран Кеосаян скончался на 60-м году жизни, проведя девять месяцев в коме.
О его смерти сообщила супруга, главный редактор RT Маргарита Симоньян в Telegram: «Этой ночью Тигран ушёл к Господу».
Как пишет РИА Новости, в начале января у Кеосаяна произошла клиническая смерть, после чего он девять месяцев находился в коме.
Кеосаян известен как режиссер фильмов «Бедная Саша», «Ландыш серебристый», «Крымский мост». Он также вел ток-шоу «Вечер с Тиграном Кеосаяном» и «Хватит молчать» на REN TV, а в последние годы — программу «Международная пилорама», последний выпуск которой вышел в эфир 20 декабря. Кроме того, на радио Sputnik он вел передачу «Пятница с Тиграном Кеосаяном».