Ռուսաստանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարությունները իրականացրել են խորհրդակցություններ, որոնք նվիրված են եղել միջազգային-իրավական բնույթի թեմաներին։ Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ հանդիպումը կայացել է 2025-2026 թվականների կոնսուլտացիաների ծրագրի շրջանակում։
Ռուսական կողմի պատվիրակությունը ղեկավարել է ՌԴ ԱԳՆ իրավական դեպարտամենտի տնօրեն Մաքսիմ Մուսիխինը, իսկ հայկական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԳՆ միջազգային պայմանագրերի և իրավունքի վարչության պետ Նելլի Սարոյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Կողմերը քննարկման առարկա են դարձրել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ՝ ընդգրկելով միջազգային արդարադատության, այդ թվում նաև քրեական իրավունքի ոլորտում դիտվող միտումները, ինչպես նաև համագործակցությունը ՄԱԿ-ի և այլ միջազգային կառույցների շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ շարունակել մի շարք ոլորտային նախաձեռնությունների քննարկումը։

Министерства иностранных дел Армении и России провели консультации, посвящённые вопросам международного права. Как сообщили в пресс-службе МИД РФ, встреча состоялась в рамках программы консультаций на 2025–2026 годы.
Российскую делегацию возглавил директор правового департамента МИД РФ Максим Мусихин, армянскую — начальник управления международных договоров и права МИД Армении Нелли Сароян, передаёт «Sputnik Армения».
Стороны обсудили широкий спектр тем, представляющих взаимный интерес, включая актуальные тенденции в сфере международного правосудия, в том числе уголовного права, а также сотрудничество в рамках ООН и других международных организаций.