«Այբ» կրթական հիմնադրամն ամփոփել է «Կենգուրու 2009» մրցույթի շրջանակներում լրացուցիչ ընտրական մրցույթի արդյունքները: «Կենգուրուի» այս տարվա հաղթող Մարտունու թիվ 1 միջնակարգ դպրոցի 8-րդ դասարանցի Էռնա Պետրոսյանի հետ միասին այս ամռանը Ռումինիա կմեկնեն նաեւ «Քվանտ» վարժարանի 10-րդ դասարանցի Հայկ Տեփանյանը եւ Երեւանի Ա. Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոցի 10-րդ դասարանցի Արմինե Հովհաննիսյանը:
Հաղթողների մրցանակը կդառնա ուղեւորությունը Եվրոպա եւ մասնակցությունը եվրոպական դպրոցական ճամբարին:
«Կենգուրու 2009» մրցույթի արդյունքներով 111 մասնակիցներ հասել են լավագույն արդյունքների, 355-ը արժանացել են հատուկ մրցանակների: Մնացած մասնակիցները ստացել են խրախուսական մրցանակներ: Մրցույթին մասնակցում էին երկրի 570 դպրոցներ:

Образовательный фонд “Айб” подвел итоги дополнительного конкурса “Кенгуру 2009”. Победительницей основного конкурса 2 июня была признана Эрна Пертосян – ученица 8 класса школы N1 города Мартуни (Гегаркуникская область), а победителями дополнительного конкурса стали ученик 10 класса ереванского колледжа “Квант” Айк Тепанян и ученица 10 класса ереванской специальной физико-математической школы имени А. Шагиняна Армине Оганесян.
Призом для победителей станет поездка в Европу.
По результатам конкурса “Кенгуру 2009”, 111 участников достигли наилучших результатов, 355 были удостоены специальных призов. Остальные участники получили поощрительные призы. В конкурсе принимали участие 570 школ страны.