2 Հոկտեմբեր 2025 - 06:15 AMT
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանը հայցադիմում է ներկայացրել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանի դեմ։ Այդ մասին հայտնի է դարձել Դատական տեղեկատվական համակարգից։
Ընդդիմադիր պատգամավորը պահանջել է ՔՊ-ական գործչից հրապարակային ներողություն՝ տեսագրությամբ, իր հասցեին հնչեցրած վիրավորական արտահայտությունների համար, հայտնում է Panorama.am-ը։
Բացի այդ, Թովմասյանը պահանջել է 9 միլիոն դրամ բռնագանձել Հովհաննիսյանից, որից 3 միլիոնը՝ որպես վիրավորանքի համար պատճառված ոչ նյութական վնասի փոխհատուցում, իսկ մնացած 6 միլիոնը՝ զրպարտության դիմաց ոչ նյութական վնասի հատուցման նպատակով։
Հայցադիմումն ուղարկվել է Երևանի քաղաքացիական դատարանի դատավոր Աննա Սամվելի Շիլաջյանին։
Սեպտեմբերի 9-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը նախաձեռնում է ստեղծել «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանի վարքը քննող էթիկայի հանձնաժողով։ Հաջորդ օրը Հովհաննիսյանը վիրավորական արտահայտություններ էր թույլ տվել Թովմասյանի հասցեին։

2 Октябрь 2025 - 08:04 AMT
Депутат фракции «Имею честь» Тагуи Товмасян подала иск против секретаря фракции «Гражданский договор» Артура Ованнисяна. Об этом сообщает судебная информационная система.
Как передает Panorama.am, Товмасян требует, чтобы Ованнисян публично извинился в видеозаписи за оскорбительные высказывания в её адрес.
Кроме того, она требует взыскать с него 9 миллионов драмов, из которых 3 миллиона за моральный ущерб, причинённый оскорблением, а оставшиеся 6 миллионов — за клевету.
Иск направлен судье Ереванского гражданского суда Анне Шиладжян.
9 сентября стало известно, что фракция «Имею честь» инициирует создание комиссии по этике для расследования поведения Артура Ованнисяна. На следующий день он допустил в адрес Товмасян оскорбительные выражения.