2 Հոկտեմբեր 2025 - 09:16 AMT
Հայաստանի մի շարք ավտոճանապարհներին տեղադրվել են նոր տեսակի իրազեկող արագաչափ սարքեր, հայտնում է Ճանապարհային դեպարտամենտը՝ հանրությանը կոչ անելով պահպանել երթևեկության կանոնները։
«Հորդորում ենք չգերազանցել սահմանված արագությունը, պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Տեղադրված սարքավորումները նախատեսված են վարորդներին նախազգուշացնելու համար՝ նպաստելով ճանապարհային անվտանգության մակարդակի բարձրացմանը։
Ավելի վաղ ՆԳՆ-ն հայտնել էր, որ ճանապարհների իրազեկող արագաչափերը խախտում չեն արձանագրում, վարորդը չի տուգանվում, այդ արագաչափերը՝ իրազեկում են, ուշադրություն են հրավիրում:

2 Октябрь 2025 - 09:53 AMT
На ряде автомобильных дорог Армении установлены новые предупредительные скоростные радары, сообщила Дорожная служба, обратившись к гражданам с призывом соблюдать правила дорожного движения.
«Призываем не превышать установленную скорость и соблюдать правила дорожного движения», — говорится в сообщении.
Оборудование предназначено для предупреждения водителей и направлено на повышение уровня дорожной безопасности.
Ранее МВД сообщало, что такие радары-оповещатели не фиксируют нарушения и не влекут за собой штрафов, а лишь информируют и привлекают внимание водителей.