3 Հոկտեմբեր 2025 - 09:41 AMT
Միգրացիոն դատարանի որոշմամբ ԴՕԿ կուսակցության նախագահ Վարդան Ղուկասյանը չի արտահանձնվի Հայաստան։ Նման հայտարարություն է տարածել նրա կուսակցությունը։
«Միևնույն ժամանակ դատարանը գտել է, որ Վարդան Ղուկասյանի կողմից թույլ են տրվել միգրացիոն կարգի խախտումներ, ուստի պետք է լքի ԱՄՆ-ի սահմանները։ Դատարանի վճռի հետ կապված ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կտրվի երկուշաբթի փաստաբան Բաղդասարյանի կողմից մամլո ասուլիսի ընթացքում», – նշվում է ԴՕԿ կուսակցության հայտարարության մեջ։
Փետրվարի 21-ին տեղեկություններ տարածվեցին, թե ԱՄՆ–ում բնակվող Վարդան Ղուկասյանը հոսպիտալացվել է, սրտի հետ կապված լուրջ խնդիրներ ունի, վիճակը ծայրահեղ ծանր է։
Սակայն փետրվարի 27-ին «ԴՕԿ» կուսակցության լրատվական էջում հաղորդագրություն տարածվեց այն մասին, որ Ղուկասյանի գտնվելու վայրն անհայտ է, հիվանդանոցում լինելու մասին լուրերը չեն հաստատվում։ Փետրվարի 28-ին հայտնի դարձավ, որ նա ձերբակալված է և գտնվում է Լաս Վեգասում` ձերբակալվածների պահման վայրում։ Նա մինչ օրս կալանքի տակ է։

3 Октябрь 2025 - 11:30 AMT
Суд по миграционным делам США принял решение не экстрадировать Вардана Гукасяна в Армению. Об этом говорится в официальном заявлении его партии «ДОК».
При этом суд признал, что Гукасян допустил миграционные нарушения, и в связи с этим он обязан покинуть США.
«Более подробная информация о решении суда будет озвучена в понедельник на пресс-конференции адвоката Багдасаряна», — сообщается в заявлении.
21 февраля появились сообщения о госпитализации Гукасяна в США из-за серьёзных проблем с сердцем. Однако 27 февраля партия заявила, что его местонахождение неизвестно, а информация о госпитализации не подтверждена. 28 февраля стало известно, что он арестован и содержится в изоляторе в Лас-Вегасе, где находится до сих пор.