3 Հոկտեմբեր 2025 - 14:24 AMT
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 3-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահի միջազգային ներդրումների և առևտրային համագործակցության հարցերով օգնական, ԱԳ նախկին նախարար Մուրատ Նուրտլեուի հետ։
Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Նուրտլեուին համատեղ աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ դրա շնորհիվ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև գործընկերային հարաբերություններում արձանագրվել են կարևոր ձեռքբերումներ։
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը նաև Նուրտլեուին մաղթել է հաջողություններ նոր պաշտոնում և հայտնել հետագա համագործակցության պատրաստակամություն։

3 Октябрь 2025 - 14:47 AMT
3 октября министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с помощником президента Казахстана по вопросам международных инвестиций и торгового сотрудничества, бывшим министром иностранных дел Муратом Нуртлеу.
Мирзоян выразил благодарность Нуртлеу за совместную работу, подчеркнув, что благодаря ей были достигнуты важные результаты в отношениях Армении и Казахстана.
Глава МИД Армении также пожелал Нуртлеу успехов на новой должности и подтвердил готовность к дальнейшему сотрудничеству.