Օրերս Հայաստանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայում (ՀՀ ԳԱԱ) տեղի է ունեցել «Ճգնաժամ. աղետ եւ հնարավորություն Ռուսաստանի համար» գրքի շնորհանդեսը: Գրքի հեղինակը Ռուսաստանի Դաշնության Գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Աբել Աղանբեգյանն է:
«Ճգնաժամ. աղետ եւ հնարավորություն Ռուսաստանի համար» գրքում ներկայացված են համաշխարհային ճգնաժամի հետեւանքները Ռուսաստանի համար եւ ներկայացված են հակաճգնաժամային ծրագրեր, ինչպես նաեւ տնտեսական կայունություն ապահովելու հնարավորություններ:
«Հուսով եմ, որ սոցիալ-քաղաքական ճգնաժամի շնորհիվ մենք կվերագնահատենք տնտեսական գիտելիքների կարեւորությունը»,- ասել է գրքի հեղինակ Աբել Աղանբեգյանը:
Գրքի շնորհանդեսի ժամանակ ներկա է եղել եւ ողջույնի խոսքով հանդես եկել ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը:

9 Июнь 2009 - 16:06 AMT
На днях в Национальной академии наук Армении (НАН РА) состоялась презентация книги «Кризис: Беда и шанс для России». Автор книги – академик Российской академии наук Абел Аганбегян.
В книге «Кризис: Беда и шанс для России» представлены последствия всемирного экономического кризиса для России и предложены антикризисные программы, а также представлены возможности обеспечения экономической стабильности.
“Я надеюсь, что благодаря социально-политическому кризису мы по-новому важность экономических знаний”, – сказал автор книги Абел Аганбегян.
На презентации книги присутствовал и с приветственной речью выступил председатель НАН РА Радик Мартиросян.