Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսում արված հայտարարություններից մեկին՝ ընդգծելով, որ դրանով լավագույնս արտահայտվում է նախկին նախագահի վերաբերմունքը Հայաստանի քաղաքացիների նկատմամբ։
«Եթե մտածում եք՝ 2021 թվականին մեծ հաճույք էի ստանում 8-10 հանդիպումներ ունենալ, ամբողջ Հայաստանի Հանրապետությունով պտտվել, իհարկե՝ չէ։
Սա ուղիղ մեջբերում է 10 տարի երկրի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած Ռոբերտ Քոչարյանի այսօրվա ասուլիսից։
Հնարավոր չէ ավելի լավ նկարագրել Ռոբերտ Քոչարյան ֊ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի հարաբերությունները, ուղղակի հնարավոր չէ», – գրել է Դավիթ Խուդաթյանը։
Խուդաթյանը, ինչպես և ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանն, կենտրոնացել է Քոչարյանի ասուլիսի այն հատվածի վրա, որտեղ վերջինս ասում է․ «**Եթե մտածում եք՝ 2021 թվականին մեծ հաճույք էի ստանում 8-10 հանդիպումներ ունենալ, ամբողջ Հայաստանի Հանրապետությունով պտտվել, իհարկե՝ չէ»։
Չախոյանը գրել է․ «Քոչարյանը ատում է հայ ժողովրդին, ատում է Հայաստանը, ասում է՝ հաճելի չէր շփվել ժողովրդի հետ, շրջել Հայաստանով։

7 Октябрь 2025 - 14:57 AMT
Министр территориального управления и инфраструктур Давит Худатян в Facebook прокомментировал заявление второго президента Армении Роберта Кочаряна, сделанное на пресс-конференции, отметив, что оно наглядно демонстрирует отношение бывшего главы государства к гражданам страны.
«Если вы думаете, что в 2021 году мне доставляло большое удовольствие проводить 8–10 встреч, объезжать всю Республику Армения — конечно, нет».
Это прямая цитата из сегодняшней пресс-конференции Роберта Кочаряна, занимавшего пост президента Армении в течение 10 лет.
«Невозможно лучше охарактеризовать отношения Роберта Кочаряна с гражданами Республики Армения. Просто невозможно», — написал Худатян.
Худатян, как и заместитель руководителя аппарата премьер-министра Тарон Чахоян, обратили внимание на ту часть высказывания Кочаряна, где он говорит эту фразу.
Чахоян написал: «Кочарян ненавидит армянский народ, ненавидит Армению. Он говорит, что ему было неприятно общаться с людьми, ездить по Армении».