Հոկտեմբերի 12-ին «Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության շրջանակում Երևանի փողոցներով կշարժվի ուրախ ու երաժշտությամբ լցված ավտոբուսը, տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Դիջեյների ելույթները, պարերը և բարձր տրամադրությունը կփոխանցվեն ուղևորներին և բոլոր անցորդներին՝ ստեղծելով իսկական շարժվող տոնակատարություն։
Հոկտեմբերի 12-ին՝ «Էրեբունի-Երևան 2807» տոնակատարության ծրագրով Դիանա Աբգարի անվան զբոսայգում ժամը 13:00-22:00-ն կկայանա ռոք համերգ։ Տարբեր ժանրերի համերգներ են նախատեսված նաև քաղաքի տարբեր մասերում, իսկ եզրափակիչ համերգը կլինի երեկոյան՝ Հանրապետության հրապարակում՝ երգելու է Թաթա Սիմոնյանը։

Как сообщает мэрия Еревана, 12 октября по улицам столицы проедет праздничный автобус, с музыкой и яркой атмосферой. Это мероприятие станет частью юбилейных торжеств в честь 2807-летия Еревана.
На борту автобуса будут выступать диджеи, проводиться танцевальные флешмобы, создавая настоящее передвижное празднование для пассажиров и прохожих.
Также 12 октября в парке Дианы Абгар с 13:00 до 22:00 состоится рок-концерт. Концерты разных жанров пройдут и в других районах города, а финальный гала-концерт с участием Тата Симоняна состоится вечером на площади Республики.