Գլխավոր դատախազությունը Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի հայտարարությունը ուղարկել է ստուգման։ Այդ մասին հայտնել են Գլխավոր դատախազությունից, տեղեկացնում է Radar Armenia-ն։
Խոսքը Գյումրիի ավագանու ընտրություններում ՔՊ կողմից ընտրակաշառք բաժանելու վերաբերյալ քաղաքապետի հայտարարության մասին է։
«Վարդան Ղուկասյանի հայտարարությունն ուսումնասիրվում է։ Այն ուղարկվել է քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչություն՝ ստուգման նպատակով»։
Ավելի վաղ լրագրողների հետ զրույցում Ղուկասյանն ասել է․ «Գյումրու ընտրություններում պարտվել եք, օր ու գիշեր Գյումրիի մասին եք խոսում։ Ասում եք ընտրակաշառք, ո՞վ չգիտի, որ դուք եք ընտրակաշառք բաժանել։ Բոլոր լրագրողները տեսել են, ամբողջ քաղաքը ձեր ընրակաշառք բաժանելու մասին է խոսում։ Դեպքեր են եղել, երբ մի մարդուն 60 հազար դրամ փող եք տվել»։

Генеральная прокуратура направила заявление мэра Гюмри Вардана Гукасяна в полицию для проверки. Об этом сообщили в пресс-службе Генпрокуратуры, передаёт «Radar Armenia».
Речь идёт об обвинениях в подкупе избирателей со стороны партии «Гражданский договор» во время выборов в городской совет Гюмри.
«Заявление Вардана Гукасяна изучается. Оно направлено в Главное управление уголовной полиции для проведения проверки», — уточнили в ведомстве.
Ранее в беседе с журналистами Гукасян заявил: «Вы проиграли выборы в Гюмри и теперь днём и ночью говорите о городе. Говорите о подкупе — кто не знает, что это вы раздавали деньги? Все журналисты видели, весь город говорит о вашей раздаче взяток. Были случаи, когда одному человеку давали 60 тысяч драмов».