Փարաքար համայնքի Մերձավան բնակավայրի 30 հասցեներում խուզարկությունների արդյունքում մեկ քաղաքացի ձերբակալվել է։ Այս մասին հայտնել են Քննչական կոմիտեից, հայտնում է Factor.am-ը։
«Սպանության նախապատրաստության հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում մի շարք տներում կատարվել են քննչական գործողություններ»,- հայտնում են իրավապահ կառուցից։
Factor TV-ի տեղեկություններով՝ ձերբակալված քաղաքացու մոտ հայտնաբերվել է զենք։
ՆԳՆ-ից ավելի վաղ հայտնել էին, որ վերջին սպանություններով պայմանավորված Փարաքար համայնքի Մերձավան բնակավայրում ոստիկանությունը օրենքով իրեն վերապահված լիազորությունների սահմաններում իրականացնում է կանխարգելիչ միջոցառումներ։
«Մեր տեղեկություններով՝ այս խուզարկությունները կապ չունեն Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի և քրեական ոստիկան Կարեն Աբրահամյանի սպանության հետ։ Ըստ տեղեկությունների՝ քննչական այս գործողություններն իրականացվել են մեկ այլ սպանության նախապատրաստության ահազանգի հիման վրա»,–ասվում է հրապարակման մեջ։

В результате обысков, проведённых в 30 адресах населённого пункта Мердзаван общины Паракар, был задержан один человек. Об этом сообщает Следственный комитет, передаёт «Factor.am ».
«В рамках уголовного производства, возбужденного по признакам подготовки убийства, в ряде домов были проведены следственные действия», — сообщили в правоохранительных органах.
По информации Factor TV, у задержанного гражданина было обнаружено оружие.
Ранее Министерство внутренних дел сообщало, что в связи с последними убийствами полиция проводит в Мердзаване предупредительные мероприятия в рамках своих полномочий.
Однако, по данным «http://Factor.am », обыски не связаны с убийством главы общины Паракар Володи Григоряна и сотрудника уголовной полиции Карена Абраамяна. Отмечается, что следственные действия проведены на основании сигнала о подготовке другого убийства.
23 сентября в 23:52 в полицию поступил сигнал о стрельбе на Ереванском шоссе в Мердзаване, Армавирская область. В результате инцидента погибли два человека, один ранен. Среди погибших — глава общины Паракар Володя Григорян, член политсовета партии «Страна для жизни». Он был избран главой в апреле 2025 года и был отцом четырёх детей.