9 Հոկտեմբեր 2025 - 14:36 AMT
Հոկտեմբերի 8-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպել է Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրենք Փալոնի հետ։ Այս մասին տեղեկացրել են Վաշինգտոնում գտնվող ՀՀ դեսպանությունից։
Դեսպան Մկրտչյանը իր երախտագիտությունն է հայտնել Ֆրենք Փալոնին՝ Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ կապված հարցերը մշտապես առաջնահերթ պահելու և տրամադրված շարունակական աջակցության համար։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև երկկողմ ընթացիկ օրակարգը, ինչպես նաև գործընկերության խորացման ու ամրապնդման հնարավոր ուղիները։
Նարեկ Մկրտչյանը հոկտեմբերի 8-ին հանդիպել է նաև ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Էլիսոն Հուքերի հետ, քննարկել օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ստորագրված փաստաթղթերի, մասնավորապես ՀՀ-ԱՄՆ Փոխըմբռնման հուշագրերի և TRIPP-ի կյանքի կոչման գործընթացը։

8 октября посол Армении в США Нарек Мкртчян встретился с членом Палаты представителей Конгресса США, сопредседателем комитета по армянским вопросам Фрэнком Паллоне. Об этом сообщили в посольстве Армении в Вашингтоне.
Посол Мкртчян выразил Паллоне признательность за постоянное внимание к вопросам, связанным с Арменией и армянским народом, а также за последовательную поддержку.
В ходе встречи стороны обсудили текущую двустороннюю повестку Армении и США, а также возможные пути углубления и укрепления партнерства между двумя странами.
В тот же день Мкртчян встретился и с заместителем госсекретаря США по политическим вопросам Элисон Хукер. Обсуждался процесс реализации подписанных 8 августа в Вашингтоне документов, включая меморандумы о взаимопонимании между Арменией и США и программу TRIPP.