Պետական եկամուտների կոմիտեի նախկին նախագահ Դավիթ Անանյանը, որը միացել է մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանի «Միասնության թևեր» նախաձեռնությանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ իրենք «չեն կռվում իշխանության համար, այլ պայքարում են ազգի և պետության ապագայի համար»։
Նա հավելել է, որ իրենք սկսել են միասնություն քարոզելով, որովհետև հավատում են, որ ժողովուրդը կարող է միայն համախմբված կերտել իր ապագան։
«Դուք, սակայն, շարունակում եք քայլել բաժանարար գծերով, մասնատելով հանրային ուժը։
Մենք սկսեցինք բարիկադները քանդելով, որպեսզի վերանա միմյանց նկատմամբ թշնամանքը և բացվի առողջ մրցակցային երկխոսության ճանապարհը։ Դուք շարունակում եք անկյուններից քար նետելու վարքագիծը՝ հանրության մեջ սերմանելով ատելություն և թշնամական դիրքավորում։
Մենք սկսեցինք ապագան կառուցելու հստակ ծրագրերով, որոնք պիտի բերեն զարգացում ու վստահություն։ Դուք շարունակում եք տարածել վախ ու կասկած՝ խեղդելով մարդկանց նախաձեռնությունն ու հավատը։
Մենք խոսում ենք հանրային առողջացման և ներքին խաղաղության մասին, որովհետև միայն խաղաղ ու վստահ հասարակությունն է ստեղծարար։ Դուք շարունակում եք հայհոյել ու բանսարկություններ անել՝ թունավորելով հանրային մթնոլորտը։
Բայց մենք չենք շեղվելու։ Մենք շարունակելու ենք մեր միասնության քարոզը, մեր ներքին խաղաղության ձգտումը և բարիկադների քանդումը։ Որովհետև ունենք տեսլական՝ Հայրենիքը դարձնելու հզոր և զարգացող պետություն։ Որովհետև ունենք ուժ ու համառություն՝ անցնելու մինչև վերջ։ Որովհետև ունենք կամք՝ չվախենալու ոչ մի փորձությունից։ Եվ ամենակարևորը՝ ունենք անկեղծ սեր մեր Հայրենիքի և մեր ժողովրդի նկատմամբ։
Մեր ուղին դժվար է, բայց անշրջելի։ Քանի որ մենք չենք կռվում իշխանության համար, այլ պայքարում ենք Ազգի և Պետության ապագայի համար»,–ասվում է գրառման մեջ։

10 Октябрь 2025 - 11:34 AMT
Давид Ананян, бывший председатель Комитета государственных доходов Армении, присоединившийся к инициативе «Крылья единства» Армана Татояна, в своем посте в Facebook написал, что они «не борются за власть, а сражаются за будущее Нации и Государства».
Он подчеркнул, что они начали свою деятельность с призыва к единству, так как верят, что только сплоченный народ может построить собственное будущее.
«А вы продолжаете идти по разделительным линиям, раскалывая общественную силу. Мы начали с разрушения баррикад, чтобы устранить вражду и открыть путь к здоровому диалогу. А вы продолжаете кидать камни из углов, сея ненависть и вражду», — написал Ананян.
Он отметил, что они начали с четких программ для будущего, способных принести развитие и уверенность, тогда как оппоненты распространяют страх и сомнение, подавляя инициативу и веру людей.
По его словам, их цель — оздоровление общества и достижение внутреннего мира, потому что только мирное и уверенное общество может быть созидательным. «А вы продолжаете ругаться и клеветать, отравляя общественную атмосферу», — добавил он.
«Но мы не отклонимся. Мы продолжим проповедь единства, стремление к внутреннему миру и разрушение баррикад. Потому что у нас есть видение — превратить Родину в сильное и развивающееся государство. Потому что у нас есть сила и упорство пройти до конца. Потому что у нас есть воля не бояться никаких испытаний. И самое главное, у нас есть искренняя любовь к нашей Родине и нашему народу», — говорится в сообщении.
«Наш путь труден, но необратим. Потому что мы не боремся за власть, а боремся за будущее Нации и Государства», — резюмировал Ананян.