«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան եթերում հայտնել է, որ առաջիկա օրերին Հայաստանում ջերմաստիճանի նվազում չի կանխատեսվում, տարածաշրջանում ցուրտ օդային հոսանքներ չեն դիտվում։
«Ավելին, սկսած հոկտեմբերի 20-ից օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-5 աստիճանով, տեղումներ չեն սպասվում»,–ասել է նա։
Հանրապետության տարածքում՝ հոկտեմբերի 17-ից մինչև 20-ը, ինչպես նաև 21-ի գիշերը, սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Միայն հոկտեմբերի 21-ի ցերեկը որոշ շրջաններում հնարավոր են կարճատև տեղումներ։ Քամու ուղղությունը կլինի հարավարևմտյան՝ արագությունը՝ 2-5 մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանում զգալի փոփոխություն չի արձանագրվի։
Երևանում hոկտեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-20-ին, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 21-ին հնարավոր է կարճատև անձրև։ Հոկտեմբերի 17–ին և առաջիկա օրերին մայրաքաղաքում ցերեկային ժամերին կգրանցվի +23 աստիճան։

17 Октябрь 2025 - 10:30 AMT
С 20 октября температура воздуха в Армении повысится на 4–5 градусов. Осадков не ожидается до 21 октября. Об этом в прямом эфире в Facebook сообщил заместитель директора Гидрометеорологического и мониторингового центра Гагик Суренян. По его словам, в ближайшие дни снижение температуры не прогнозируется, в регионе не фиксируются холодные воздушные потоки.
«Более того, начиная с 20 октября температура воздуха повысится на 4–5 градусов, осадков не ожидается», — заявил он.
На территории республики с 17 по 20 октября, а также в ночь на 21 октября ожидается сухая погода. Кратковременные осадки возможны лишь днём 21 октября в отдельных районах. Ветер юго-западный, со скоростью 2–5 м/с. Существенных изменений температуры воздуха не ожидается.
В Ереване 17 октября днём, а также 18–20 и 22 октября ожидается сухая погода. 21 октября возможен кратковременный дождь. Дневная температура в столице 17 октября и в последующие дни составит около +23°C.