Երևանում տեղի է ունեցել խոշոր ճանապարհատրանսպորտային պատահար՝ թիվ 97 երթուղին սպասարկող ավտոբուսի մասնակցությամբ, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Ժամը 11:00-ի սահմաններում «Zhongtong» ավտոբուսը Ռուբինյանց փողոցում բախվել է ճանապարհի թույլատրելի հատվածում կայանված «Mercedes Sprinter» մակնիշի մեքենային, ինչի հետևանքով վերջինս դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, բախվել ծառին, ապա՝ նույն հատվածում կայանված «Mazda»-ին։ «Mazda»-ն, իր հերթին, առաջ ընթացք կատարելով բախվել է այնտեղ կայանված «Honda Accord» ավտոմեքենային, իսկ հարվածի արդյունքում մեքենաների դետալները և ծառի ճյուղերը վնասել են Ռուբինյանց 1 շենքի բակում կայանված «Toyota»-ն։
Օպերատիվ արձագանքել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության Երևանի թիվ 5 հրշեջ-փրկարարական ջոկատը,հրշեջ-փրկարարները դեպքի վայրում իրականացրել են հերթապահություն։

Как сообщает сайт Shamshyan.com, в Ереване произошло серьёзное дорожно-транспортное происшествие с участием автобуса маршрута № 97.
Около 11:00 автобус марки Zhongtong на улице Рубинянц столкнулся с припаркованным в разрешённой зоне автомобилем Mercedes Sprinter. От удара Mercedes выехал за пределы проезжей части, врезался в дерево, а затем в припаркованный неподалёку автомобиль Mazda. Последний, в свою очередь, по инерции ударил стоявший там же Honda Accord. Обломки от столкновений — детали автомобилей и ветки дерева — повредили автомобиль Toyota, припаркованный во дворе дома №1 по улице Рубинянц.
Оперативно на место прибыл 5-й пожарно-спасательный отряд Ереванского гарнизона Службы спасения Министерства внутренних дел РА. Пожарные-спасатели дежурили на месте происшествия.