20 Հոկտեմբեր 2025 - 14:37 AMT
«Մեր ձևով» համաժողովրդական շարժման մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ «Մեր ձևով» շարժումը որևէ կապ չունի տարածված ձայնագրության մասնակից անձանց հետ։
«Ի պատասխան լրագրողների հարցումների, իշխանական ԶԼՄ-ներով տարածված ձայնագրության հետ կապված քննչական գործողությունների իրականացման վերաբերյալ որևէ տեղեկություն չունենք, և, ընդհանրապես, «Մեր Ձևով» շարժումը որևէ կապ չունի «ձայնագրության» մասնակից անձանց հետ, ամենայն հավանակամությամբ «ձայնագրությունը» բեմադրված է վատ բեմադրիչի կողմից, որը նաև վատ կառավարիչ է»,–ասվում է գրառման մեջ։
Խոսնակը հայտնել է նաև, որ բերման է ենթարկվել «Մեր ձեւով» շարժման անդամ Ռուբեն Մխիթարյանը, որը որպես իրավապաշտպան փորձում էր հանդարտեցնել Գյումրիի քաղաքապետարանում ստեղծված անթույլատրելի իրավիճակը։
Քննչական կոմիտեն վարույթ է նախաձեռնել հոկտեմբերի 19–ին համացանցում հայտնված ձայնագրությունների առթիվ, որում առերևույթ խոսակցություններ են հավաքին գումարի դիմաց մասնակցելու վերաբերյալ։
«Հայկական ժամանակը» գրել է, որ համացանցում ձայնագրություններ են տարածվում, որոնցում «ինչ-որ մեկը տարբեր անձանց հետ հեռախոսով քննարկում է գումարի դիմաց հանրահավաք անելու հարցը՝ ըստ համացանցում շրջանառվող լուրերի՝ խոսքը «Մեր ձևով» շարժման հավաքին տանելու մասին է»:

20 Октябрь 2025 - 15:01 AMT
Пресс-секретарь всеармянского движения «По-нашему» Марианна Гахраманян заявила на своей странице в Facebook, что движение не имеет никакой связи с лицами, упомянутыми в распространённой аудиозаписи.
«В ответ на запросы журналистов заявляем, что у нас нет никакой информации о проведении следственных действий, касающихся аудиозаписи, распространённой провластными СМИ. В целом, движение «По-нашему» никак не связано с участниками этой записи. С высокой долей вероятности запись была срежиссирована плохим режиссёром, который также является плохим управленцем», — говорится в сообщении.
Гахраманян также сообщила, что был задержан активист движения Рубен Мхитарян, который как правозащитник пытался успокоить ситуацию, сложившуюся в здании мэрии Гюмри.
Следственный комитет инициировал уголовное производство по факту аудиозаписей, появившихся в интернете 19 октября. В них, по утверждению, обсуждаются выплаты за участие в митинге.
По данным издания «Айкакан жаманак», в соцсетях распространяются записи телефонных разговоров, где некий человек обсуждает с другими выплату денег за участие в митинге, предположительно связанном с движением «По-нашему».