Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հոկտեմբերի 21-ից Սարգիս Խաչատրյանին նշանակել է «Երևանի քաղաքային նոր աղբավայր» ՓԲԸ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար՝ մինչև սահմանված կարգով անցկացվելիք մրցույթում հաղթող կողմի որոշումը։
«Սարգիս Կարենի Խաչատրյանին՝ 2025 թվականի հոկտեմբերի 21-ից նշանակել «Երևանի քաղաքային նոր աղբավայր» փակ բաժնետիրական ընկերության տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, մինչև սահմանված կարգով մրցույթում հաղթող ճանաչվելը:
«Երևանի քաղաքային նոր աղբավայր» փակ բաժնետիրական ընկերության տնօրենի տեղակալ Վահան Առուշանյանին` 2025 թվականի հոկտեմբերի 21-ից ազատել նույն ընկերության տնօրենի պարտականությունների կատարումից»,–ասվում է որոշման մեջ։
Նախկին տնօրեն Վահե Վարդապետյանն աշխատանքից ազատվել է Նուբարաշենում տեղի ունեցած հրդեհից հետո։
Վարդապետյանն այս պաշտոնում նշանակվել էր 2024-ի փետրվարին։ Ավելի վաղ Ավինյանը հայտարարել էր` բռնկված հրդեհը պատահական չէր, այլ դիտավորություն:

23 Октябрь 2025 - 08:06 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян с 21 октября 2025 года назначил Саргиса Хачатряна временно исполняющим обязанности директора ЗАО «Новый мусорный полигон Еревана». Он будет занимать эту должность до определения победителя конкурса, который состоится в установленном порядке.
В решении указано:
1. «Назначить Саргиса Кареновича Хачатряна с 21 октября 2025 года временно исполняющим обязанности директора закрытого акционерного общества “Новый мусорный полигон Еревана” до определения победителя конкурса, проводимого в установленном порядке.
2. Освободить Вагана Арушаняна, заместителя директора этой же компании, от исполнения обязанностей директора с 21 октября 2025 года».
Предыдущий директор Ваге Вардепетян был освобожден от должности после пожара на мусорном полигоне в Нубарашене.
Вардепетян был назначен на этот пост в феврале 2024 года. Ранее сегодня Авинян заявил, что возгорание было не случайным, а преднамеренным.