30 Հոկտեմբեր 2025 - 09:12 AMT
Վանաձորում «Թումո» ուսումնական համալիր կենտրոն կբացվի։ Կառավարությունը «Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամին անհատույց կտրամադրի Վանաձորի Թատերական փողոցի 1/1 հասցեում գտնվող շինությունը։ Գործադիրը հավանություն է տվել։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը տեղեկացրել է, որ ներդրվելու է 1 միլիարդ 800 միլիոն դրամ, որով կիրականացվեն կազմակերպության 14 կրթական ծրագրերը։
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը նշել է, որ Վանաձորի կենտրոնը դառնալու է «Թումոյի» 7–րդ ստեղծարար-տեխնոլոգիական կենտրոնը Հայաստանում։ Բացի այդ, «Թումոն» ունի 40 տուփ ձևաչափով կենտրոններ, իսկ ընդհանուր շահառուների թիվը հասել է 21 հազարի։
«Թումն» ներկայացված է նաև Տոկիոյում, Փարիզում, Բեռլինում, Լոս Անջելեսում, Բեյրութում և աշխարհի այլ քաղաքներում:

30 Октябрь 2025 - 11:20 AMT
В Ванадзоре будет открыт новый учебный центр TUMO. Правительство одобрило передачу здания на улице Театральной 1/1 в безвозмездное пользование образовательному фонду Симоняна.
Министр территориального управления и инфраструктур Давид Худатян сообщил, что в проект будет вложено 1,8 миллиарда драмов, что позволит реализовать 14 образовательных программ центра.
Замминистра образования, науки, культуры и спорта Артур Мартиросян отметил, что это станет седьмым полноформатным центром TUMO в Армении. Кроме них, организация располагает 40 центрами в формате «Тумобокс», обслуживающими небольшие населённые пункты. Общее количество учащихся уже достигло 21 тысячи человек.