Հունիսի 10-15-ը Հայաստանի երիտասարդ կանանց ասոցիացիան Երեւանում կազմակերպում է սեմինար-քննարկում «Երիտասարդական մասնակցության ծրագրերի ընդլայնում» թեմայով:
Ծրագիրն իրականանում է Եվրոպական երիտասարդական հիմնադրամի աջակցությամբ:
Ծրագրի նպատակն է` տարբեր երկրների երիտասարդական մասնակցության ծրագրերի դրական փորձի փոխանակման միջոցով քաղաքացիական հասարակության պայմաններում ապահովել երիտասարդական մասնակցության առավել բարձր մակարդակ:
Հանդիպմանը մասնակցում են ներկայացուցիչներ կանանց եւ երիտասարդական կազմակերպություններից, ՀՀ-ից, Հունաստանից, Ֆինլանդիայից, Լիտվայից, Թուրքիայից, Լյուքսեմբուրգից, Վրաստանից:
Հանդիպման ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն կունենան ներկայացնելու իրենց կազմակերպությունները եւ երիտասարդական մասնակցության իրականացված ծրագրեր:

В Ереване 10-15 июня проходит семинар на тему “Расширение программ с участием молодежи”, который организован Ассоциацией молодых женщин Армении при содействии Европейского молодежного фонда.
Цель семинара – межкультурное общение, обмен опытом молодежи из разных стран в сфере совместных программ.
В семинаре участвуют представители женских и молодежных организаций из Греции, Финляндии, Литвы, Турции, Люксембурга, Грузии и Армении.
“Кроме молодежных программ, в ходе семинара будут обсуждены гендерные проблемы. Участники семинара изучат различные документы, касающиеся молодежных программ”,- отметила председатель Ассоциации молодых женщин Армении Лилит Асатрян.