Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 9–ին նախատեսում է մասնակցել պատարագի Թալինի սբ. Աստվածածին եկեղեցում, որտեղ կաղոթի զոհված զինվորների հոգու հանգստության համար։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Հաջորդ կիրակի օրը Թալինի սբ. Աստվածածին եկեղեցում կմասնակցեմ Տեր Թադե Թախմազյանի ձեռամբ մատուցվող սուրբ եւ անմահ պատարագին, որտեղ կաղոթենք մեր բոլոր ընկած զինվորների հոգիների խաղաղության համար», – գրել է Փաշինյանը։
Հոկտեմբերի 26–ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հովհաննավանքում մասնակցել է կարգալույծ քահանայի՝ Մայր Աթոռի կողմից անօրինական ճանաչված պատարագին։ Վարչապետ Փաշինյանի կողքին նրա անմիջական ենթականերն էին. պաշտպանության և էկոնոմիկայի նախարարները, հետևում կանգնած էր առողջապահության գերատեսչության ղեկավարը: Մայր Աթոռը կարգալույծ է հռչակել Տեր Արամին և արգելել է նրան կատարել որևէ հոգևոր ծես՝ կիրակնօրյա պատարագը որակելով որպես «հոգեկործան նախաձեռնություն» և պնդելով, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է պառակտում առաջացնել եկեղեցու ներսում։

3 Ноябрь 2025 - 08:17 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что 9 ноября планирует принять участие в литургии в церкви Святой Богородицы в Талине. Молитва будет посвящена упокоению душ павших солдат. Службу проведёт Отец Таде Тахмазян.
«В следующее воскресенье приму участие в Святой и Бессмертной литургии в церкви Святой Богородицы в Талине, которую совершит Отец Таде Тахмазян. Мы помолимся за упокой душ всех наших павших солдат», — написал Пашинян на своей странице в Facebook.
26 октября Пашинян участвовал в литургии в Ованаванке, которую совершил лишённый сана священник. Рядом с премьером находились министры обороны и экономики, позади стоял министр здравоохранения. Церковь запретила Отцу Араму совершать какие-либо обряды, назвав службу «губительной инициативой» и обвинив Пашиняна в попытке посеять раскол в церкви.