Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ճեպազրույցում անդրադարձել է նաև երևանյան խցանումներին՝ իրավիճակը որակելով ճգնաժամային։
Նա հայտարարել է, որ հնարավոր է դժվար լուծումների անհրաժեշտություն լինի, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Իրավիճակն իրոք ճգնաժամային է՝ դա տեսել եմ։ Հանձնարարել եմ աշխատանքային խումբ ստեղծել։ Պետք է գնահատենք՝ ինչն է պատճառը»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանն, ընդգծելով՝ մի տեղ լուսացույցը կարող է անջատվել, մի տեղ վթար լինել, բայց, մեծ հաշվով, պատճառը մեքենաների աննախադեպ ծավալն է Երևանում։
Վարչապետն ընդգծել է, որ հնարավոր է որոշումները հեշտ չեն լինելու, սակայն այլընտրանք չկա, քանի որ իրավիճակն ավելի է բարդացել։
«Հնարավոր է դժվար լուծումների անհրաժեշտություն լինի՝ պետք է ընտրություն կատարենք։ Կամ էլ յոլա ենք գնում, բայց խնդիրն ամեն օրվա հետ շատանում է»,-շեշտել է վարչապետը։

Премьер-министр Никол Пашинян, выступая на брифинге, назвал ситуацию с пробками в Ереване кризисной и предупредил, что правительство может быть вынуждено принять трудные решения, сообщает Radar Armenia.
«Ситуация действительно кризисная. Я сам в этом убедился. Поручил создать рабочую группу. Нужно выяснить, в чём причина», — отметил Пашинян.
По его словам, несмотря на то что в некоторых случаях пробки могут возникать из-за отключённого светофора или аварии, основной причиной является беспрецедентный объём автотранспорта в городе.
Глава правительства подчеркнул, что решения, возможно, будут непростыми, но другого выхода нет, так как ситуация усугубляется с каждым днём.
«Возможно, потребуется принимать сложные решения — придётся выбирать. Либо продолжаем терпеть, либо действуем, потому что с каждым днём проблема становится всё серьёзнее», — заявил премьер-министр.