10 Նոյեմբեր 2025 - 08:57 AMT
Նոյեմբերի 9-ին Ներքին գործերի նախարարության և Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պաշտոնական կայքերում հրապարակվել են Վաղարշապատ համայնքի նոյեմբերի 16-ին կայանալիք համամասնական ընտրակարգով ավագանու ընտրությունների վերջնական ընտրացուցակները։
Ցուցակները՝ որոնման հնարավորությամբ, ներառում են ընտրողների վերաբերյալ հետևյալ տվյալները՝
• անձնական տեղեկություն,
• հաշվառման վայր,
• քվեարկության օրը,
• քվեարկության ժամ,
• ընտրական տեղամասի համարը,
• տեղամասի գտնվելու հասցեն։
Վաղարշապատի համայնքում ՀՀ ընտրական օրենսգրքի սահմանված ժամկետով հաշվառված քաղաքացիները, ովքեր իրենց անունը նշված կայքերում չեն գտնի, կարող են դիմել ՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության համապատասխան ստորաբաժանում՝ ներառվելու քվեարկության օրը ձևավորվող լրացուցիչ ընտրացուցակում։

9 ноября на сайтах Министерства внутренних дел и Центральной избирательной комиссиибыли опубликованы окончательные списки избирателей для выборов в совет старейшин Вагаршапата, которые пройдут 16 ноября по пропорциональной системе.
В списках, доступных для поиска, указаны:
- личные данные избирателя,
- место регистрации,
- дата и время голосования,
- номер избирательного участка,
- адрес участка.
Граждане, зарегистрированные в Вагаршапате в установленные сроки, но не нашедшие себя в списке, могут обратиться в соответствующее подразделение Службы миграции и гражданства МВД Армении для включения в дополнительный список избирателей, формируемый в день голосования.