10 Նոյեմբեր 2025 - 14:25 AMT
Ուսումնական տարվա նախապատրաստական ծրագրի հիման վրա՝ նոյեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում մեկնարկել են Զինված ուժերի ղեկավար կազմի մասնակցությամբ նախատեսված քառօրյա օպերատիվ հավաքները։
Հավաքի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է մասնակիցներին։ Նախարարը իր ելույթում անդրադարձել է զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հետ կապված տարբեր հարցերի, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Հավաքին մասնակցող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է բանակի շարունակական արդիականացումն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը։
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ԶՈւ զարգացման ռազմավարական տեսլականին, անվտանգության նոր միջավայրի գնահատմանը, արդյունավետ կառավարմանը, մարդկային ռեսուրսների զարգացմանը և այլ հարցերի։

10 Ноябрь 2025 - 14:45 AMT
10 ноября в административном комплексе Министерства обороны Армении стартовали четырёхдневные оперативные сборы с участием руководящего состава Вооружённых сил. Мероприятие проводится в рамках плана подготовки к новому учебному году.
В рамках сбора министр обороны Сурен Папикян встретился с участниками. В своём выступлении он представил ход реформ, осуществляемых в ВС, и затронул вопросы, касающиеся региональной безопасности, сообщает Министерство обороны.
Премьер-министр Никол Пашинян, также принявший участие в сборе, подчеркнул важность непрерывной модернизации армии и последовательного проведения соответствующих шагов.
Были обсуждены стратегическое видение развития ВС Армении, оценка новой среды безопасности, эффективное управление и развитие человеческих ресурсов.