12 Հունիս 2009 - 14:55 AMT
Հայկական «Ռեինկարնացիա» խումբն օգոստոսին թողարկում է ռեգգի ոճով երկրորդ ալբոմը` կազմված 11 ստեղծագործություններից: Ռեգգի ոճում հանդես եկող առաջին հայկական խմբի առաջին ալբոմը կոչվում էր «60 կմ Ջանֆիդայից Ջամայկա», իսկ երկրորդ ալբոմի անվանումը դեռ որոշված չէ:
Ինչպես նշել է այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ «Ռեինկարնացիա» խմբի մենակատար Ռոլանդ Գասպարյանը, խումբը 9 տարվա գոյության ընթացքում բազմիցս կերպարանափոխվել է եւ 3 տարի առաջ սկսել է ռեգգի նվագել:
«Ես մարդ եմ, որը սիրում է փորձարկումներ ե’ւ կյանքում, ե’ւ երաժշտության մեջ: Այս կերպարանափոխությունը կապված է նրա հետ, որ ես ուղղակի սկսեցի ապրել ռեգգի ոճով»,- այդպես է բացատրել է խմբի ոճի փոփոխությունը Ռոլանդ Գասպարյանը:
Այսօր խմբում նվագում են 8 երաժիշտներ, բակց մոտ ապագայում խմբի կազմի մեջ մտնելու են 21 երաժիշտներ:
«Հուսով եմ, որ Հայաստանում ռեգգի ոճում հանդես եկող շատ խմբեր են գործելու, չէ որ ռեգգիի օգնությամբ քարոզում են հույս, սեր եւ հավատ, ինչի կարիքը շատերն ունեն մեր քաղաքում»,- ասել է «Ռեինկարնացիա» խմբի մենակատարը:

Армянская группа “Реинкарнация” в августе 2009 года выпустит второй альбом из 11 композиций в стиле регги. Первый альбом первой армянской группы играющей в стиле регги – “ Реинкарнации” назывался «60 км из Джанфидая в Джамайку», а название второго альбома пока не определено.
Как отметил на прошедшей сегодня пресс-конференции солист группы “Реинкарнация” Роланд Гаспарян, группа за 9 лет существования неоднократно перевоплощалась и 3 года назад, оставив рок, стала играть в стиле регги.
“Я человек, любящий эксперименты и в жизни, и в музыке. Это перевоплощение связано с тем, что я просто начал жить в стиле регги», – так объяснил причину смены стиля группы Роланд Гаспарян.
На сегодняшний день в “ Реинкарнация” играют 8 музыкантов, но в скором будущем группа увеличит свой состав до 21 музыканта.
“Надеюсь, в Армении будет действовать много групп, играющих в стиле регги, ведь с помощью регги пропагандируют любовь, надежду и веру, чего в нашем городе многим не хватает”, – пояснил солист группы “ Реинкарнация” Роланд Гаспарян.