17 Նոյեմբեր 2025 - 06:55 AMT
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը Վաղարշապատում նոյեմբերի 16–ի ՏԻՄ ընտրություններից հետո ՔՊ շտաբում հայտարարել է, որ քաղաքական դաշտի բոլոր ուժերը ջախջախվել են Էջմիածնում:
«Մեր քաղաքական դաշտի բոլոր ուժերը՝ Ռոբերտ Քոչարյան, Սերժ Սարգսյան, Սամվել Կարապետյան, Արթուր Վանեցյան, բոլորը ջախջախվել են Էջմիածնում և ջախջախվելու են Հայաստանի Հանրապետությունում»,-ասել է նա,հայտնում է «Հայկական ժամանակը»։
Ըստ նախնական տվյալների՝ Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի ՏԻՄ ընտրություններում հաղթանակ է տարել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածու Արգիշտի Մեխակյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում համոզմունք է հայտնել, որ Վաղարշապատի ընտրությունների արդյունքները «դա կարևոր լիցք են Մայր Աթոռն ազատելու համար», և որ «ժողովուրդը հաղթելու է 2026-ի խորհրդարանական ընտրություններում»։
Վաղարշապատի համայնքապետի թեկնածու Արգիշտի Մեխակյանը շնորհակալություն է հայտնել ընտրողներին վստահության և աջակցության համար։

Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян заявил в штабе партии «Гражданский договор» после выборов в Вагаршапате 16 ноября, что все политические силы «были разгромлены» в Эчмиадзине.
«Все силы в нашем политическом поле — Роберт Кочарян, Серж Саргсян, Самвел Карапетян, Артур Ванецян — все они были разгромлены в Эчмиадзине и будут разгромлены в Республике Армения», — цитирует его издание «Армянское время».
По предварительным данным, на выборах в объединённой общине Вагаршапат победил кандидат от партии «Гражданский договор» Аргишти Мехакян.
Ранее премьер-министр Никол Пашинян заявил в Facebook, что итоги выборов в Вагаршапате стали «важным импульсом для освобождения Апостольского Престола» и что «народ победит на парламентских выборах 2026 года».
Аргишти Мехакян, избранный главой общины Вагаршапат, поблагодарил избирателей за доверие и поддержку.